دومینیکا

امنیت کشور دومینیکا

امنیت در دومینیکا چگونه است؟

دومینیکا کشوری جزیره ای در هند غربی است که جدا از جزایر لیوارد در دریای کارائیب قرار دارد. در ابتدا ساکنان آن آفریقایی‌ها بودند و سپس توسط اروپایی‌ها مستعمره شدند و پس از آن نفوذ شدید آفریقایی، جمعیت آنها اکنون شبیه یک جمعیت چند ملیتی با ترکیبی از همه تأثیرات اصلی تاریخی است. امنیت در دومینیکا طبق گزاراشات مردم و مهاجران دارای پاس دومینیکا در رده خوبی قرار دارد.

زبان رسمی دومینیکا انگلیسی در نظر گرفته می‌شود که از توسعه و گسترش آن بین مردم محلی از زمان استعمار بریتانیای کبیر در تاریخ بسیار دور می‌داند، با این حال، آنها به زبان اسپانیایی و فرانسوی نیز صحبت می‌کنند.

امنیت در دومینیکا

امنیت در دومینیکا

ریسک کلی: کم

گزارش شده است که اکثر بازدیدها از این جزیره بدون مشکل است، اما اگر مراقب وسایل خود نباشید، معمولاً احتمال بروز مشکل وجود دارد.

خطر در حمل و نقل و تاکسی: کم

تاکسی، کرایه اتومبیل و همچنین خدمات اتوبوسرانی ارائه شده در این جزیره قابل اعتماد هستند و می توان به راحتی بهترین گزینه را انتخاب کرد، اما برای اجاره خودرو باید گواهینامه رانندگی موقت محلی دریافت کرد.

خطر دزدی: کم

مثل همه جای دنیا اینجا هم با دزدها مواجه می شوید، اما این فقط به این معنی است که باید مراقب وسایل خود باشید و تمام وسایل گران قیمت خود را در شب با خود حمل نکنید.

خطر بلایای طبیعی: متوسط

فصل طوفان در دریای کارائیب از ژوئن تا نوامبر است و همچنین زمین‌لرزه‌ها اغلب در آنجا احساس می‌شوند، بنابراین توصیه می‌شود تمام توصیه‌های مقامات دولتی را رعایت کنید.

خطر سرقت: کم

واقعاً موارد کمی از سرقت وجود دارد که همه آنها در حوالی شب ثبت شده است، این بدان معنی است که شما به عنوان گردشگر احتمالاً باید از پیاده روی در شب به تنهایی خودداری کنید و هنگام قدم زدن در اطراف جواهرات و وسایل گران قیمت خود را در معرض دید قرار دهید.

خطر تروریسم: کم

حتی اگر هیچ داده تاریخی از وقوع هر گونه حمله تروریستی در جزایر وجود نداشته باشد، نمی توان این موارد را رد کرد و به همین دلیل است که شما باید از تمام اقداماتی که در هر صورت باید انجام شود آگاه باشید.

خطر کلاهبرداری: کم

همیشه باید سعی کنید به راحتی تحت تأثیر افراد قرار نگیرید و بدیهی است که به این شکل می توانید از کلاهبرداری جلوگیری کنید.

خطر برای مسافرین زنان: متوسط

از مسافران زن در این جزیره استقبال می‌شود، اما با این وجود، توصیه می‌شود به تنهایی سفر نکنید، بلکه حداقل یک دوست خود را همراه داشته باشید.

آیا امنیت در دومینیکا بالا است؟

حتی اگر مواردی از جنایت و سرقت ثبت شده باشد که بیشتر اوقات شامل گردشگران نمی شود، اما باز هم باید بسیار مراقب باشید و تمام اقدامات احتیاطی را انجام دهید تا از همه موارد ناخوشایند احتمالی جلوگیری کنید.

به خانم‌ها توصیه می‌شود از قرار دادن خود در موقعیت‌های خطرناک مانند پیاده‌روی در شب یا تنها رفتن در جزایر دور افتاده خودداری کنند، اما در عوض سعی کنید با گروهی از افراد به آنجا بروید یا در موارد دیگر فقط از چنین مکان‌هایی اجتناب کنید.

از منظر اقتصادی و سیاسی، کشور با ثبات است و این بدان معناست که به خوبی کار می کند و می تواند در مواقع اضطراری از شهروندان خود و همچنین گردشگران جزیره محافظت کند و تمام تجهیزات و کمک های لازم را در اختیار آنها قرار دهد.

کشورشاخص امنیت در دومینیکا
دومینیکا80
مراکش54
نروژ85
موریس80
قزاقستان72
آلمان85
رومانی80
  • ویزا: بستگی به ملیت شما دارد که آیا به ویزا نیاز دارید یا خیر، اما تمام اطلاعات مورد نیاز به وضوح توسط وب سایت مقامات دولتی ارائه می شود.
  • واحد پول: واحد پولی مورد استفاده محلی، دلار کارائیب (Est-Caraibian) در نظر گرفته می شود، اما دلار آمریکا، یورو، پوند بریتانیا نیز به طور گسترده در جزایر پذیرفته شده است. نرخ مبادله ثابتی بین این دو ارز وجود دارد و عمدتاً 1.00 دلار اتحادیه اروپا برابر با 0.37 دلار آمریکا است.
  • آب و هوا: آب و هوای دومینیکا استوایی است، به این معنی که در تمام طول سال گرم و مرطوب است و از ژانویه تا آوریل فصل خنک و خشک و از ژوئن تا نوامبر فصل گرم و بارانی است.
  • فرودگاه ها: فرودگاه داگلاس-چارلز یکی از این دو فرودگاه است و دیگری فرودگاه کنفیلد است.
  • بیمه مسافرتی: همانطور که همیشه داشتن بیمه مسافرتی در هنگام سفر توصیه می شود، مهم نیست مقصد دومینیکا از این قاعده مستثنی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *