اخبار مهاجرتی, دومینیکا

سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا

سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا

استرالیا در میان کشور هایی قرار دارد که برای سفر به آن با پاسپورت دومینیکا به ویزای آنلاین (e-visa) نیاز دارید. کشور زیبا و پهناور استرالیا در جایی بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند در نیم کره جنوبی زمین قرار گرفته است. امکان سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا به مراتب آسان ‌تر از امکان سفر به استرالیا با پاسپورت ایرانی است. ما در این مقاله قصد داریم درباره روند سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا صحبت کرده و به سوالاتی که در ذهن مخاطبان وجود دارد، پاسخ دهیم پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

راه و روش سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا

همانطور که می دانید اخذ پاسپورت دومینیکا یکی از روش ‌های مقرون به صرفه اخذ پاسپورت دوم در سراسر جهان است. در حال حاضر ویزای eVisitor 600 استرالیا به صورت آنلاین برای شهروندان دومینیکا فعال است و برای اخذ ویزای استرالیا نیاز به حضور متقاضی نیست. با اخذ ویزای استرالیا این امکان را دارید که به عنوان توریست از استرالیا دیدن کنید، سفر دریایی داشته باشید یا خانواده و دوستان خود را ببینید. استرالیا نیز مانند هر کشور دیگری انواع و اقسام ویزا های مختلف را در اختیار متقاضیان قرار می ‌دهد. از معروف‌ ترین ویزا های استرالیا که شهروندان دومینیکا می ‌توانند به‌ راحتی آن را اخذ کنند، ویزای ویزیتوری یا ویزای ۶۰۰ می باشد.

مراحل زیر را برای اخذ ویزای آنلاین استرالیا طی کنید:

 • فرم درخواست آنلاین برای استرالیا را پر کنید.
 • مدارک مورد نیاز را ارائه دهید.
 • هزینه ویزای آنلاین را پرداخت کنید.
 • پس از تایید درخواست ویزای استرالیا، ویزا از طریق ایمیل برای متقاضی ارسال می ‌شود.
 • ویزا را دریافت کنید.

پس از دریافت ویزا می‌ توانید به استرالیا سفر کنید و طبق مدت زمان گفته شده در استرالیا بمانید. ویزای دیگری به نام ویزای ویزای توریستی (ETA) استرالیا یا ویزای ۶۰۱ نیز وجود دارد. با این ویزا می ‌توانید به صورت کوتاه مدت (۹۰ روز) در استرالیا اقامت داشته باشید و ۳۶۵ روز اعتبار دارد.

به استرالیا با پاسپورت دومینیکا 2

مراحل درخواست این ویزا به شرح زیر است:

 • برنامه eta استرالیا را در نسخه اندروید یا نسخه IOS دانلود کنید. آموزش مرحله به مرحله ثبت ویزای ETA را اینجا بخوانید.
 • محل اقامت و دلیل مسافرت خود به استرالیا را مشخص کنید.
 • اطلاعات شخصی و جزئیات پاسپورت خود را وارد نمایید.
 • هزینه ویزای eta را پرداخت کنید.
 • آدرس‌ ایمیل خود را وارد نمایید. ‌ایمیل باید کاملاً معتبر باشد. دقت کنید که نتیجه درخواست شما به همین‌ ایمیل ارسال خواهد شد.
 • اگر درخواست شما موفقیت ‌آمیز باشد، یک‌ ایمیل همراه با grant number، مدت زمان ETA و تاریخ شروع آن دریافت خواهید کرد.

هزینه سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

اخذ ویزا های مختلف برای سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا و درخواست آن ها مشمول یک سری هزینه هاست.

 • هزینه درخواست ویزای توریستی که امکان حضور در استرالیا تا ۱۲ ماه را به شما می دهد: خارج استرالیا ۱۹۰ دلار استرالیا و داخل استرالیا ۴۷۵ دلار استرالیا
 • هزینه درخواست ویزای بیزینس ویزیتور که امکان حضور در استرالیا تا ۳ ماه را فراهم می کند: ۱۹۰ دلار استرالیا
 • هزینه درخواست ویزای دیدار با خانواده که امکان حضور در استرالیا تا ۱۲ ماه را تامین می کند: ۱۹۰ دلار استرالیا

ریسک ها و سختی های سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا

هنگام درخواست و اخذ ویزای سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا یک سری چالش ها برای متقاضیان ممکن است پیش بیاید. برخی از این چالش ها باعث رد شدن درخواست شما می گردد که می توان به دلایل زیر اشاره کرد:

 • ارسال فرم‌ های درخواست ناقص یا نادرست.
 • شواهد نا کافی مبنی بر داشتن تمکن مالی در طول اقامت خود در استرالیا.
 • مشکلات کیفری
 • فقدان پیوند ‌های کافی با کشور خود
 • نداشتن سلامت جسمی

به استرالیا با پاسپورت دومینیکا 4

مزایای سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا

با ویزای ویزیتور استرالیا، می ‌توانید:

 • برای گردشگری، تعطیلات، دیدار با خانواده یا دوستان، یا شرکت در رویداد ‌های اجتماعی از استرالیا دیدن کنید.
 • حتی تا سه ماه در استرالیا تحصیل کنید.
 • فعالیت ‌های تجاری مانند شرکت در کنفرانس ‌ها، مذاکره در مورد قرارداد‌ ها، یا کشف فرصت ‌های تجاری یا فعالیت ‌هایی از این دست داشته باشید.
 • شرکت در کار‌های داوطلبانه برای یک سازمان غیرانتفاعی.
 • امکان حضور در رویداد های فرهنگی یا ورزشی

پیشنهادات ما برای سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا

استرالیا یکی از کشور ‌هایی است که به راحتی نمی‌ توان جهت سفر ویزای توریستی آن را دریافت کرد. اما می‌ توان با داشتن پاسپورت کشور دومینیکا به راحتی ویزای آن را بگیرید. در حال حاضر پاسپورت دومینیکا رتبه ۳۴ در جهان را دارد که با آن می ‌توان به ۱۴۵ کشور دنیا مسافرت کرد. پیشنهاد ما به شما این است که از این فرصت استفاده کرده و از اعتبار این پاسپورت برای محقق کردن اهداف خود بهره ببرید.

مقایسه سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا و کشور های دیگر

کشور استرالیا ویزای خود را به افرادی اعطا می کند که دارای چندین ویزای شینگن یا ویزای کانادا باشند. در این حالت، استرالیا از این موضوع اطمینان دارد که این افراد در سفر به استرالیا، قصد پناهندگی در این کشور را ندارند.  به همین علت در شرایط عادی‌ برای به دست آوردن ویزای استرالیا، مسیر طولانی در پیش داریم. این در حالی است که سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا بسیار آسان تر است. با پاسپورت دومینیکا، شما به راحتی می توانید به سایر کشور های اروپایی سفر کنید. علاوه بر آن، امکان صدور ویزای استرالیا به صورت آنلاین با پاسپورت دومینیکا نیز فراهم می شود. با دریافت پاسپورت دومینیکا می توان سفر به کشور های مختلف مثل اتحادیه اروپا، انگلیس، کره جنوبی، برزیل، سوئیس، منطقه شینگن و… را تجربه کرد. این کشور در شاخص سالانه پاسپورت در رتبه ۳۴ قرار دارد. تا سال ۲۰۲۲، رتبه پاسپورت دومینیکا به ۳۱ افزایش یافت. بنابراین با توجه به رتبه خوب و اعتبار بالایی که پاسپورت دومینیکا دارد و هزینه های آن به نسبت به سایر پاسپورت معقولانه تر است، می توان گفت گزینه خوبی برای سهولت دریافت ویزای استرالیا می باشد.

به استرالیا با پاسپورت دومینیکا 3

جمع بندی

امروزه ایرانیان می توانند برای سفر به کشور استرالیا با پاسپورت دومینیکا اقدام کنند. در حال حاضر، این روش راحت ترین مسیر برای به دست آوردن ویزای استرالیاست. کشور استرالیا از جمله کشور هایی است که به سختی به افراد خارجی ویزا می دهد. البته این کشور قوانین و شرایط به مراتب سخت تری را برای ایرانیان در نظر گرفته است. با توجه به اتفاقات به وجود آمده در سال های اخیر همچون جعل مدارک، شرایط موجود و غیره، استرالیا قوانین محکمی را برای اعطای ویزا ایجاد کرد. ما در این مقاله سعی کردیم تا ارائه این مطالب در جهت افزایش آگاهی مخاطبان در این زمینه گامی برداشته باشیم. امیدواریم که این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد و همچنین خوشحال می شویم تا پذیرای نظرات، سوالات و یا تجربیات شما در سفر به استرالیا با پاسپورت دومینیکا باشیم.