اخبار مهاجرتی, دومینیکا

سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا

سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا

کشور کانادا، یکی از معتبر ترین پاسپورت‌ ها را در بین کشور های جهان دارد و همین مسئله باعث شده تا شهروندان آن بدون نیاز به دریافت ویزا به کشور های مختلف سفر کنند. البته، امکان ورود شهروندان کشور های دیگر بدون نیاز به ویزا به کانادا کمی سخت است و شامل همه کشور ها نمی‌ شود. در این میان، کشور دومینیکا یکی از آن کشور هایی است که شهروندان آن برای ورود به کانادا اقدام می ‌کنند. کشور دومینیکا یکی از کشور هایی است که بدون نیاز به ویزا کانادا نمی ‌توان به خاک این کشور سفر کرد. در این مقاله قصد داریم درباره روش ها، قوانین، شرایط و ضوابط اخذ ویزا و سفر به کانادا صحبت کنیم پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

راهنمای جامع سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا

شهروندان کشور دومینیکا می ‌توانند با ویزای توریستی کانادا یا انواع دیگر آن وارد این کشور شوند و تا حداکثر مدت زمان ۹۰ الی ۱۸۰ روز (۳ الی ۶ ماه) در آن ‌جا حضور داشته باشد. ضمناً افرادی که پاسپورت کشور دومینیکا را دارند، می ‌توانند ویزای مولتی کانادا را هم به ‌دست بیاورند. ویزای مولتی کانادا، مجوزی است که از طرف دولت کانادا اعتبار پیدا می ‌کند و روی پاسپورت افراد افزوده می ‌شود. این ویزا، یک ویزای توریستی محسوب می ‌شود و دارندگان آن می ‌توانند در مدت زمان تعیین‌شده در کانادا اقامت داشته باشند. البته ویزای توریستی کانادا از جمله ویزا های اقامت موقت کانادا (TRV) محسوب می‌ شود و اعتبار آن بیشتر از ۶ ماه نیست. این ویزا هدف مسافران از بازدید های کوتاه‌ مدت را توجیه می‌ کند و شامل سفر های گردشگری، ویزیت‌ های پزشکی، ملاقات کاری، دیدار های دوستانه و خانوداگی و … می‌ شود.

 هزینه های سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا

از آن جایی کلید طلایی سفر به کانادا در پاسپورت دومینیکا خلاصه می شود، باید گفت که هزینه این امر بسته به هزینه های اخذ این پاسپورت می باشد.

این هزینه ‌ها بر اساس وضعیت فردی و خانوادگی شما به شرح زیر تعیین می‌ گردند:

 • برای افراد مجرد: هزینه ‌ای معادل ۱۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا.
 • برای زوج‌ های بدون فرزند: مبلغی بالغ بر ۱۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا.
 • برای خانواده‌ ها شامل زوجین به همراه یک یا دو فرزند زیر ۳۰ سال یا والدین (حداکثر تا ۴ نفر): ۱۷۵,۰۰۰ دلار آمریکا.
 • افزودن هر فرزند دیگری بین ۱۸ تا ۳۰ سال: ۲۵,۰۰۰ دلار آمریکا.
 • برای اضافه کردن هر خواهر و برادر زیر ۲۵ سال و هر یک از والدین: هزینه ‌ای به میزان ۲۵,۰۰۰ دلار آمریکا برای هر نفر.
 • هزینه پاسپورت دومینیکا به صورت خاص برای هر دسته از متقاضیان مشخص شده و در زمان فرآیند درخواست پرداخت خواهد شد.

فرایند درخواست این ویزا نیازمند تهیه و ارسال مستندات زیر است:

 • فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک لازم
 • فرآیند بررسی
 • پرداخت هزینه درخواست

سفر کانادا با پاس دومینیکا

نگاه کانادا به افراد دارای پاسپورت دومینیکا

سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا به ویزا نیاز دارد، اما امکان دریافت ویزای توریستی کانادا برای صاحبین گذرنامه‌ دومینیکایی به ‌راحتی امکان‌پذیر است. به‌ علاوه افرادی که پاسپورت دومینیکا دارند می ‌توانند درخواست ویزای مولتی کانادا را هم ثبت کنند. این نوع ویزا به‌عنوان مجوزی از دولت کانادا صادر می‌شود و به پاسپورت افراد اضافه خواهد شد. ویزای مولتی کانادا به دارندگانش اجازه می ‌دهد تا مدت زمان مشخصی در کانادا اقامت داشته باشند. اما باید توجه داشت که دارنده این ویزا نمی‌ تواند به‌صورت قانونی در کانادا کار کند یا اقامت دائمی در آن کشور داشته باشد. قابل ذکر است که این ویزا به‌ صورت محدود برای اقامت ‌های کوتاه‌ مدت منظور شده است. در نتیجه برای سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا باید ویزای توریستی یا ویزای مولتی کانادا را دریافت کنید. سپس به این کشور سفر کرده و برای مدت زمان مشخص در آن اقامت داشته باشید.

 چالش های سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا

امروزه شرایط دریافت ویزای کانادا آن قدر سخت شده که گرفتن آن برای متقاضیان تبدیل به آرزو شده است. حتی در حال حاضر هم که شرایط کرونا تغییر کرده است و کشور  هایی مانند کانادا دروازه خود را به روی گردشگران و احیاناً مهاجران گشوده‎ اند، باز هم همان قوانین سخت برای گرفتن ویزای این کشور در حال اجرا هست. حتی در مواردی مشاهده شده است که شخص متقاضی ویزای این کشور تمام مدارکش از جمله مدارک مالی و شغلی ‎اش آماده بوده، اما این کشور درخواست او را برای ویزا قبول نکرده است. در این میان افرادی با شغل ‎های کلیدی مانند پزشکی، مهندسی و متخصصانی هم وجود دارند که نتوانسته ‎اند با تخصصشان دروازه این کشور را به روی خود باز کنند. در هر صورت برای ریجکت نشدن درخواست ویزا برای سفر به کانادا، بهتر است که مدارک را به موقع ارسال کنید. همچنین پرداخت هزینه های خواسته شده در موعد مقرر و طبق همان مبلغ گفته شده باعث می شود که شانس بیشتری در تاییدیه ویزا داشته باشید. این را هم مد نظر قرار دهید هر چه تعداد افراد متقاضی از سمت شما بیشتر باشد، احتمال رد شدن درخواست نیز کم نخواهد بود.

از دیگر شرایط و ضوابط این امر عبارتند از:

 • حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید.
 • مدارک هویتی معتبر، مانند گذرنامه یا کارت ملی، داشته باشید.
 • تمکن مالی کافی برای سفر به دومینیکا و اقامت در این کشور را داشته باشید.
 • سابقه کیفری نداشته باشید.
 • داشتن شخصیت نرمال اجتماعی
 • داشتن سلامت جسمی نرمال

مدارک لازم برای سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا

فرم درخواست ویزای کانادا: فرم درخواست ویزای کانادا باید به طور کامل و دقیق پر شده و تمام اطلاعات خواسته شده باید به طور کامل ارائه شوند.

عکس پاسپورت: عکس پاسپورتی باید مطابق با دستورالعمل ‌های سفارت یا کنسولگری کانادا باشد. عکس باید جدید، رنگی و تمام‌رخ باشد.

پاسپورت: پاسپورت باید معتبر باشد و حداقل شش ماه اعتبار از تاریخ ورود شما به کانادا داشته باشد. گذرنامه باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.

کاورلتر: کاورلتر باید توسط شما نوشته شده و شامل اطلاعات زیر باشد:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ تولد
 • هدف از سفر شما به کانادا
 • مدت زمان اقامت شما در کانادا
 • جزئیات برنامه سفر شما

شما باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهد که شما در کانادا مکانی را برای اقامت رزرو کرده‌اید. این مدارک می ‌تواند شامل رزرو هتل، اجاره نامه باشد.

مدارک شغلی: اگر شاغل هستید، باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهد شغلی دارید و پس از بازگشت از سفر به کانادا به شغل خود باز خواهید گشت. این مدارک می ‌تواند شامل نامه از کارفرمای، گواهی اشتغال یا فیش حقوقی باشد.

اثبات تمکن مالی: شما باید مدارکی ارائه دهید که ثابت کند از نظر مالی قادر به حمایت از خود در طول سفر به کانادا هستید. این مدارک می‌تواند شامل گواهی بانکی، گردش حساب بانکی یا سایر مدارک مالی باشد.

بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد و هزینه‌ های پزشکی و بازپرداخت را در صورت نیاز پوشش دهد.

سایر مدارک (در صورت نیاز): در برخی موارد، ممکن است سفارت یا کنسولگری کانادا مدارک دیگری را نیز درخواست کند. این مدارک می ‌تواند شامل نامه از بستگان یا دوستان شما در کانادا، یا نامه از یک شرکت توریستی باشد.

به کانادا با پاسپورت دومینیکا 3

آیا سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا ارزش وقت گذاشتن دارد؟

دارندگان پاسپورت دومینیکا می ‌توانند طبق شرایط و مدارکی به راحتی به ۱۴۵ کشور جهان مسافرت کنند. در حال حاضر پاسپورت دومینیکا با رتبه ۳۴ یکی از قدرتمند ترین پاسپورت ‌های جهان است. سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا به راحتی امکان پذیر است؛ در صورتی که مدارک لازم را تهیه کنید و شرایط آن را داشته باشید.

جمع بندی

سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا یک گزینه مناسب برای افرادی است که به دنبال اقامت موقت در کانادا و دسترسی به امکانات و خدمات این کشور هستند. پاسپورت دومینیکا علاوه بر تجربه مهیج زندگی در این کشور، این امکان را به شهروندان خود می ‌دهد که با دریافت ویزای توریستی کانادا، به مدت ‌زمان مشخصی به کانادا سفر کرده یا اقامت داشته باشند. ما در این مقاله سعی کردیم تا تمام مباحث و مسائلی که ذهن متقاضیان را به خود مشغول کرده پاسخ دهیم. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید واقع شده و آمادگی کافی را برای درخواست ویزا کسب کرده باشید. ازین پس نیز می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان ما در تماس باشید.