دومینیکا

مدارک مورد نیاز برای پاسپورت دومینیکا

مدارک مورد نیاز برای پاسپورت دومینیکا

کشور دومینیکا از کشور های معروفی است که احتمال زیاد بار ها نام آن را شنیده اید. اما علاوه بر این ها شاید برای شما جالب باشد این جزیره کوچک و سرسبز در کجا واقع شده و مهم ‌تر از همه، چه اهمیت و جذابیتی برای سرمایه گذاران و به طور کلی اتباع خارجی دارد. امروزه بسیاری از سرمایه گذاران دارای پاسپورت دومینیکا هستند تا از معاملات تجاری بین المللی سود آور و آزادی در رفت و آمد خود اطمینان حاصل کنند. یکی از نکاتی که هنگام اخذ پاسپورت دومینیکا بسیار اهمیت دارد، صحت اصل بودن مدارک و ارسال تمام مدارک مورد نیاز است. بنابراین ممکن است در همین رابطه چالش هایی به وجود آید که در نهایت بر خلاف میل شما، باعث رد شدن درخواست اخذ پاسپورت دومینیکا گردد. در این مقاله قصد داریم به بررسی بیشتر در رابطه با مدارک لازم برای پاسپورت دومینیکا و سایر نکات و مؤلفه‌ های مربوطه بپردازیم پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

بررسی مدارک لازم برای پاسپورت دومینیکا

کارت ملی، شناسنامه و پاسپورت

افرادی که نسبت به اخذ شهروندی دومینیکا و پاسپورت آن اقدام می ‌نمایند ، بایستی هویتشان به شکل تمام و کمال احراز شود. از همین رو شما بایستی اصل پاسپورت، شناسنامه و کارت ملی خود و متقاضیان وابسته را ارائه دهید.

اصل کارت پایان خدمت

مشمولین سربازی بدون کارت پایان خدمت نمی‌ توانند نسبت به دریافت پاسپورت دوم و تابعیت دومینیکا اقدام نمایند.

سند ازدواج یا طلاق

وضعیت تاهل متقاضی اصلی باید مشخص باشد. لذا ارائه اسناد رسمی طلاق یا ازدواج الزامی است.

گواهینامه رانندگی

گواهینامه رانندگی متقاضی اصلی از دیگر مدارک لازم برای پاسپورت دومینیکا می ‌باشد.

مدارک لازم برای پاسپورت دومینیکا

گواهی تمکن مالی و پرینت حساب ۱۲ ماهه به زبان انگلیسی

فرقی نمی ‌کند که قصد مهاجرت به کدام کشور را دارید، به هر حال تمکن مالی شما باید برای دولت آن کشور محرز شود. افرادی که تمکن مالی لازم را دارند بدون هیچ مشکلی در کشور مورد نظرشان مستقر می شوند. این گواهی به خاطر تراکنش ‌هایش اهمیت دارد و مانده حساب مهم نیست.

آخرین مدرک تحصیلی

هم متقاضی اصلی و هم سایر متقاضیان وابسته بایستی آخرین مدرک تحصیلی خود را ارائه دهند. بنابراین اگر مدارک مورد نظر را در اختیار ندارید آن را از مرکز آموزشی مربوطه اخذ نمایید.

نامه بانکی که در آن افتتاح حساب و گردش حساب قید شده باشد.

اگر این نکات در گواهی تمکن مالی ذکر شده باشند نیاز به ارائه این مدرک نیست.

ارائه یک فقره قبض از محل سکونتی که آدرس آن را در فرم‌ ها درج کرده ‌اید

این قبض می ‌تواند قبض آب، برق، گاز و یا تلفن ثابت باشد و برای احراز محل سکونت شما استفاده می شود.

اجاره نامه یا سند ملکی

ارائه این مدارک برای نشان دادن آدرس و نشانی محل سکونت الزامی است.

لیست اموال و دارایی ‌ها و تراز شرکت

اگر شرکت یا کارخانه ‌ای به نام متقاضی اصلی ‌باشد باید جواز کسب، آگهی تاسیس، اساسنامه و آگهی تغییرات شرکت خود را نیز ارائه دهد.

گواهینامه عدم سوء پیشینه

متقاضیان بالای ۱۶ سال برای تکمیل پرونده خود به گواهینامه عدم سوء پیشینه نیاز دارند. سوابق پلیس از کشور محل تولد، کشور تابعیت، کشور محل اقامت (در صورت متفاوت بودن) و هر کشوری که متقاضی بالای ۱۶ سال بیش از ۶ ماه در ده سال گذشته در آن اقامت داشته است. برای کودکان در سنین ۱۲_۱۵ سال، استشهاد نامه توسط والدین مبنی بر نداشتن سایقه کیفری الزامی است.

مدارک پاسپورت دومینیکا

۸ قطعه عکس

عکس ها باید جدید، رنگی، تمام رخ، با پس زمینه سفید و در اندازه ۳۸* ۴۵ میلی‌ متر باشند. عکس نباید در معرض یا بیش از حد نوردهی باشد . بین تصویر و پس زمینه باید تضاد وجود داشته باشد (مثلاً بدون پیراهن سفید در زمینه سفید یا پیراهن خاکستری روشن در پس زمینه خاکستری روشن و غیره). بدون پیراهن با طرح های برجسته؛ بدون پیراهن نظامی یا استتار؛ بدون سایه یا عینک آفتابی تیره؛ حالت صورت باید خنثی باشد (فرد ممکن است لبخند بزند اما دهانش باز نباشد).

گواهی اشتغال به تحصیل برای کودکان و نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال

علاوه بر این ها، توصیه نامه تحصیلی برای افراد ۱۲ الی ۱۸ سال لازم است. ریز نمرات رسمی از یک موسسه آموزش عالی یا نامه ای از مقامات ذیصلاح مبنی بر تائید ثبت نام برای افراد ۱۸ تا ۳۰ ساله که در حال حاضر در یک موسسه آموزش عالی شناخته شده هستند.

برگه نتیجه آزمایشات عمومی پزشکی

همه‌ اعضای خانواده باید به شکل کامل آزمایشاتی اعم از انواع معاینات پزشکی، تست‌ های خون، ادرار و مدفوع را انجام دهند. نتایج آزمایش HIV (برای همه متقاضیان ۱۲ سال به بالا) افراد متقاضی نباید درگیر یک بیماری جدی یا مسری باشند. توجه کنید که حتما نام و نام خانوادگی افراد به انگلیسی در برگه ‌های آزمایش قید گردد.

رزومه، سابقه و مشخصات شغلی فرد

تکمیل فرم‌ های اطلاعات شخصی و سایر فرم ‌های مربوطه همراه با مهر وکیل و تایید دفترخانه و تایید پزشک. توجه داشته باشید که مدارک لازم برای پاسپورت دومینیکا باید ترجمه رسمی و ممهور به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه گردد. همچنین اصل مدارک پس از رویت به شما عودت داده خواهند شد و صرفا کپی آن‌ ها برای تکمیل پرونده‌ ها کافی است بنابراین نگران این موضوع نباشید.

نکات مربوط به مدارک لازم برای پاسپورت دومینیکا

  • هر گونه کپی رنگی از مدارک اخذ پاسپورت دومینیکا باید قبل از ارسال به صورت محضری و قانونی تائید شده باشند.
  • تمامی مدارک مورد نیاز برای پاسپورت دومینیکا که انگلیسی نیستند، باید قبل از ارائه ترجمه رسمی شوند.
  • متقاضی اصلی و وابستگان بزرگسال باید علاوه بر آماده سازی مدارک مورد نیاز برای پاسپورت دومینیکا، فرم های الزامی را امضا کنند.
  • برای کودکان و بزرگسالان ناتوان که در امضا ناتوانند، باید اسناد قانونی مناسب و مدارک لازم توسط شخصی که فرم ها را امضا می کند ارائه شود که نشاندهنده حق قانونی آن شخص برای امضای از طرف تحت تکفل باشد.
  • برای کودکان خردسال، فرم ها باید توسط هر دو والدین یا قیم قانونی کودک امضا شود.

مدارک مورد نیاز دومینیکا پاسپورت

جمع بندی

همان طور که می دانید پاسپورت دومینیکا دارای رتبه عالی در بین دیگر پاسپورت ها است. اگر به دنبال معافیت های مالیاتی و مکانی زیبا برای زندگی یا بازنشستگی هستید، پاسپورت دومینیکا مطمئناً دارایی فوق العاده ای است. با توجه به اینکه این گذرنامه یک راه مطمئن و مقرون به صرفه برای دریافت پاسپورت دوم است، پاسپورت کشور دومینیکا به افرادی که به دنبال دریافت پاسپورت سریع و مطمئن هستند، بسیار توصیه می شود. ما در این مقاله سعی کردیم تا به طور کامل درباره مدارک مورد نیاز اخذ پاسپورت دومینیکا صحبت کنیم و جای ابهامی برای مخاطبان باقی نماند. امیدواریم که این مطالب برای شما خوانندگان عزیز مفید واقع شده باشد و آگاهی لازم را به دست آورده باشید. ازین پس نیز می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان ما در تماس باشید.