اخبار مهاجرتی, دومینیکا

مزایای پاسپورت دومینیکا

مزایای پاسپورت دومینیکا

دومینیکا یکی از قوی ‌ترین پاسپورت‌ های جهان را داراست که با در دست داشتن آن می ‌توانید به نقاط مختلف بدون اخذ ویزا سفر کنید. علاوه بر این ها کشور دومینیکا یک بهشت گرمسیری سرسبز و یکی از زیبا ترین جزایر کارائیب است. این طبیعت تقریباً دست نخورده با رودخانه ها و آبشار های بی شمار و کوه های سرسبز به طور چشمگیری از جذابیت های این جزیره زیبا می باشد. دومینیکا میزبان دومین چشمه آب گرم جهان و دارای جنگل های بارانی سرسبز و کوهستانی است که زیستگاه بسیاری از گونه های گیاهی، جانوری و پرندگان کمیاب است. شما با دریافت پاسپورت دومینیکا می توانید از مزایای فراوان آن بهرمند شوید که در این مقاله قصد داریم به این موارد بپردازیم پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید:

سفر به بیش از ۱۴۳ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا

مهم ترین مزیت پاسپورت دومینیکا این است که با گرفتن آن می‌ توانید به ۱۴۳ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید که برای اطلاع از کشور ها میتوانید به صفحه لیست کشورهایی که با پاسپورت دومینیکا میتوان رفت بروید. اگر تجربه سفر به کشور های خارجی را داشته باشید می ‌دانید که پروسه دریافت ویزا امری سخت و طافت ‌فرساست که در برخی از مواقع حتی امکان ریجکت شدن هم وجود دارد. با داشتن پاسپورت دومینیکا دیگر نیاز به اخذ ویزا ندارید حداقل برای ۱۴۳ تا از کشور ها این امر صدق می کند. همچنین گذرنامه دومینیکا علاوه بر دسترسی کاملاً بدون ویزا به منطقه مهم شنگن، به دارندگان اجازه دسترسی بدون ویزا به کشور انگلستان را نیز می دهد.

اعتبار و قدرت بالای پاسپورت دومینیکا

هر چه روابط یک کشور با کشور های دیگر بهتر و بیشتر باشد، امکان این که شهروندان آن کشور بتوانند به راحتی به کشور های دیگر سفر کنند بیشتر است. مثلا با داشتن تابعیت دومینیکا امکان سفر به کشور های قدرتمندی مثل: فرانسه، آلمان، انگلیستان و چین و روسیه فراهم است. این در حالیست که ایرانیان به راحتی قادر نخواهند بود با این کار را انجام داده و یا از این کشور ها ویزا دریافت نمایند و شما تنها با اعتبار پاسپورت دومینیکا میتوانید این کار را انجام دهید.

مقرون به صرفه بودن اخذ پاسپورت دومینیکا

به طور کلی برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری به دو روش تقسیم می ‌شود:

  1. دریافت پاسپورت از طریق کمک بلا عوض به صندوق مالی کشور دومینیکا
  2. سرمایه گذاری در پروژه‌ های تایید شده دولت دومینیکا

در روش اول تنها کافیست تا ۱۰۰ هزار دلار به دولت دومینیکا بپردازید و در روش دوم نیز می بایست سرمایه گذاری شما به میزان ۲۰۰ هزار دلار در پروژه های دولت دومینیکا باشد. این مبالغ با توجه به مزایایی که پاسپورت دومینیکا برای شما خواهد داشت، بسیار ناچیز می باشد. برای اطلاع بیشتر میتوانید به صفحه هزینه پاسپورت دومینیکا بروید.

دریافت پاسپورت در مدت زمان کم

یکی دیگر از مزایای پاسپورت دومینیکا، مدت زمان کوتاه آن برای اخذ و دریافت است. در صورتی که مدیکال چک و چک امنیتی شما در پروسه اخذ پاسپورت مشکلی نداشته باشد، دریافت پاسپورت شما ظرف مدت ۳ تا حداکثر ۶ ماه انجام خواهد شد. این مدت زمان به طرز چشمگیری نسبت به پیچیدگی سایر پاسپورت ها، کوتاه است.

عدم نیاز به حضور فیزیکی

دولت دومینیکا پروسه دریافت پاسپورت شما را طوری برنامه ‌ریزی کرده است که نیاز به حضور شما در این کشور یا در سفارت دومینیکا نیست. تنها کافی است که به یک وکیل که از سمت دولت دومینیکا مجوز پیگیری امور شما برای اخذ پاسپورت دارد، مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز را به او تحویل دهید. این امر باعث می شود تا فرایند اخذ و دریافت سریع تر به اتمام برسد و از طرف دیگر متقاضی راحت باشد.

دسترسی راحت به دومینیکا

در حالی که برنامه شهروندی دومینیکا هیچ نیازی به اقامت ندارد و می توان برای کل درخواست از راه دور درخواست داد، بسیاری از سرمایه گذاران ممکن است همچنان بخواهند پس از اخذ شهروندی خود از این کشور بازدید کنند. اخیرا به واسطه توجهی که سرمایه‌گذران و توریستان به این کشور نشان داده‌ اند، ایرلاین‌ های مختلف مخصوصا در اروپا و آمریکا پرواز های بیشتری را برای این کشور اختصاص داده که دسترسی به این کشور را راحت ‌تر می ‌کند.

عدم وجود مالیات بر سرمایه

در دومینیکا هیچ مالیات بر ثروت، هدیه، ارث، درآمد خارجی یا بر عایدی سرمایه وجود ندارد. به عنوان یک شهروند، تنها در صورتی که در دومینیکا اقامت داشته باشید، موظف به پرداخت مالیات شخصی خواهید بود. همین قابلیت سبب شده تا توجه بسیاری از مخاطبان به پاسپورت دومینیکا جلب شده و با استفاده از روش سرمایه گذاری آن را اخذ نمایند.

پاسپورت مادام‌ العمر

پس از دریافت پاسپورت دومینیکا هیچ تاریخ انقضایی برای آن وجود نخواهد داشت. شما به صورت مادام‌العمر شهروند دومینیکایی محسوب می‌ شوید و پاسپورت دومینیکا را خواهید داشت.

عدم نیاز به مدرک زبان

یکی از بزرگ ترین چالش هایی که اکثر مهاجرین با آن دست و پنجه نرم می کنند، دریافت مدارک آیلتس، تافل و مواردی مثل این هاست که مدت ها وقت متقاضی را می ‌گیرد. هر چند که شما برای دریافت پاسپورت دومینیکا نیاز دارید که با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید ولی نیازی به اخذ مدرک زبان نخواهد بود.

امکان دریافت پاسپورت برای خانواده

پس از این که شما به عنوان متقاضی اصلی برای دریافت پاسپورت اقدام کردید، همان موقع و یا نهایتا تا ۱۲ ماه بعد فرصت دارید که برای افراد تحت پوشش خود اقدام به دریافت پاسپورت کنید. این افراد شامل همسر، فرزندان زیر ۳۰ سال، پدر، مادر و خواهر برادر زیر ۲۵ سال می گردد. دولت دومینیکا این تخفیف را قائل شده که دیگر برای هر یک از این افراد نیازی به پرداخت ۱۰۰ هزار دلار نباشد و به تناسب نسبتی که فرد با متقاضی اصلی دارد پول پرداخت می ‌شود.

امکان تحصیل در کشور های اروپایی

همان طور که گفتیم با داشتن پاسپورت این کشور این فرصت را دارید که بدون ویزا به ۱۴۳ کشور سفر کنید که بیشتر کشور های اروپایی را نیز شامل می ‌شود. این کشور های اروپایی به فرد دارنده پاسپورت دومینیکایی امکان اقامت به مدت ۱۸۰ روز و معادل ۶ ماه در سال را می ‌دهند. در این ۶ ماه اجازه تحصیل برای فرد دارنده پاسپورت دومینیکا نیز فراهم خواهد بود.

مزایای تجاری برای سرمایه گذارن

از دیگر مزایای پاسپورت دومینیکا، مزایای تجاری متعدد برای سرمایه گذاران است، مانند سیستم مالیاتی مناسب برای سرمایه گذاران، که حداقل سیاست های مالیاتی را برای شهروندان تحمیل می کند. در دومینیکا هیچ گونه ثروت، هدیه، ارث، درآمد خارجی یا مالیات بر عایدی سرمایه وجود ندارد. این کشور همچنین بسیاری از معاهده‌ های مالیات مضاعف را با ایالات متحده آمریکا و جامعه کارائیب امضا کرده است. علاوه بر این، دومینیکا مشوق ‌ها و معافیت ‌های جذابی را برای شرکت ‌ها و همچنین الحاق به چندین وظیفه ارائه می ‌کند.

مزایای دومینیکا پاسپورت

افتتاح حساب بانکی با پاسپورت دومینیکا

با استفاده از اعتبار بالای این پاسپورت، به راحتی می توانید حساب بانکی دومینیکایی افتتاح کرده و در نهایت از خدمات بانکی این کشور نیز بهره مند شوید.

جمع بندی

همان طور که واقفید دومینیکا یکی از زیبا ترین کشور های دنیاست که هر ساله افراد زیادی برای مهاجرت به آن اقدام می ‌کنند. اما علاوه بر جاذبه‌ های طبیعی که این کشور دارد، به دلایل مختلفی، پاسپورت آن محبوبیت زیادی در بین مردم سایر کشور ها پیدا کرده است. ما در این مقاله سعی کردیم تا در حد امکان به بیان این دلایل، ویژگی ها و مزایای پاسپورت دومینیکا بپردازیم تا با چشمی باز برای دریافت آن اقدام کنید. ازین پس نیز خوشحال می شویم برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط بوده و یا اگر تجربه ای در این زمینه دارید در قسمت دیدگاه های سایت مطرح نمایید.