دومینیکا

ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا

ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا

تابعیت دوم و پاسپورت دوم یکی از عواملی است که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. شما با پاسپورت دومینیکا می توانید کار های مربوط به سفر و اقامت خود را از روش های آسان تری انجام دهید. دریافت ویزا برای شهروندان برخی از کشور ها به دلایل و مشکلات سیاسی، اجتماعی و حتی اقتصادی سخت تر می باشد و پروسه زمان بری خواهد شد. همین دلایل باعث می شود افرادی دارای تابعیت از این کشور ها می باشند بسیاری از فرصت ها را از دست بدهند، ولی با دریافت پاسپورت دومینیکا می توانند بدون ویزا به بسیاری از کشور ها و یا حتی به آمریکا نیز سفر کنند. شما با اخذ پاسپورت دومینیکا امکان سفر به آسانی و بدون صرف هزینه و زمان اضافی را خواهید داشت و می توانید بدون دشواری ویزای آمریکا را دریافت نمایید.

راهنمای جامع برای ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا

در این قسمت می خواهیم به طور مختصر مراحل جامع این فرایند را برای شما شرح دهیم:

 • اسناد متقاضی جمع آوری شده باشد.( از جمله مدارک مورد نیاز مانند پاسپورت و غیره)
 • پاسپورت معتبر باشد.
 • فرم درخواست ایالات متحده آمریکا را پر کنید.
 • قرار ملاقاتی را با سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در آن درخواست خود را ارسال می کنید، تعیین کنید.(امکان انجام این کار هم به صورت تماس تلفنی و هم به صورت آنلاین برای متقاضیان وجود دارد)
 • مدارک را برای درخواست ویزا ارسال کنید.
 • پس از ارسال مدارک، افسر مهاجرت اطلاعات و اسناد شما از قبیل ویزا، پاسپورت و غیره را پردازش خواهد کرد.(مدارک شما در این مرحله تایید و یا رد خواهد شد)
 • در صورت تایید درخواست، متقاضی ایالات متحده آمریکا را در گذرنامه خود دریافت می کند و می تواند گذرنامه را از سفارت یا کنسولگری ایالات متحده دریافت کند.

مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا 4

ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا

ویزای مولتی آمریکا با پاس دومینیکا یک گزینه محبوب برای افرادی است که می‌خواهند به طور مداوم در آمریکا حضور داشته باشند. این ویزا به افراد امکان می‌ دهد که با استفاده از پاسپورت دومینیکا، در آمریکا زندگی کرده و به صورت آزاد به سفر های بین‌المللی بپردازند. متقاضیانی که مایل به درخواست ویزای مولتی هستند باید در نظر داشته باشند که از طریق شهروندی کدام کشور اقدام به درخواست ویزای مولتی می‌کنند. به طور کلی، چنین شرایطی ممکن است بر اساس کشور و همچنین نوع ویزا که متقاضی برای آن درخواست می‌کند، متفاوت باشد. ویزای مولتی عمدتاً بر اساس دلایل متقاضی برای حضور در آمریکا و اخذ ویزا صادر می ‌شود. ویزای مولتی آمریکا دارای شرایط منحصر به فردی است که متقاضیان ممکن است هنگام درخواست برای نوع دیگری از ویزا مانند ویزای یکبار ورود با آن مواجه نشوند.

تاثیر پاسپورت دومینیکا بر گرفتن ویزای مولتی آمریکا

کشور مبدا که با پاسپورت آن اقدام به دریافت ویزای مولتی آمریکا می ‌کنید، نقش بسیار مهمی در پذیرش درخواست شما دارد. اگر به عنوان یک شهروند ایرانی هستید، باید پروسه بسیار را سپری کنید. از سفر به کشور ارمنستان یا ترکیه برای مصاحبه حضوری در سفارت آمریکا گرفته تا امکان احتمال بسیار بالای رد درخواست شما به دلیل ایرانی بودنتان. تبعه ایرانی امکان دریافت ویزای مولتی آمریکا را نخواهند داشت. دولت آمریکا برای اتباع ایرانی فقط امکان دریافت ویزای ۶ ماهه یک بار ورود را داده است که با این ویزا هم امکان فعالیت تجاری برای شما در دسترس نخواهد بود. تمام شرایطی که در بالا به آن اشاره شد، دلیلی است برای اینکه با یک پاسپورت معتبر اقدام به دریافت ویزای مولتی آمریکا کنید. یکی از مهم ترین و راحت ‌ترین گزینه ‌ها دومینیکاست.

پاسپورت دومینیکا یکی از معتبر ترین پاسپورت ‌های دنیاست. با داشتن پاسپورت این کشور امکان سفر بدون ویزا به ۱۴۳ کشور دنیا بدون ویزا برای شما فراهم خواهد بود. درست است که آمریکا شامل این ۱۴۳ کشور نمی ‌شود، ولی داشتن پاسپورت دومینیکا امکان دریافت ویزای مولتی آمریکا را بسیار بالا خواهد برد. به جای اینکه با پاسپورت ایرانی خود تنها اجازه ورود به آمریکا را برای مدت ۶ ماه بگیرید و مجددا برای هر بار ورود درخواست دهید و پروسه طولانی طی کنید، یک بار به مدت ۱۰ سال از مزایای ویزایای مولتی آمریکا بهره‌مند شوید.

چالش های گرفتن ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا

دولت دومینیکا در صدور پاسپورتش سخت‌گیری بسیاری دارد تا بتواند همچنان یکی از بهترین پاسپورت ‌های معتبر جهان را داشته باشد و به ‌عنوان مقصدی مطمئن برای سرمایه‌ گذاری باقی بماند. به همین جهت متقاضیان پاسپورت دومینیکا باید در روند شروع پرونده منشأ ثروتشان را مشخص کرده، تمامی مدارک را با دقت کافی و بدون هر گونه دروغ یا جعل کامل کنند. متقاضی اصلی باید بالای ۱۸ سال و بدون سوءسابقه باشد تا در نهایت درخواستش مورد قبول دولت قرار بگیرد و در مسیر اخذ ویزای مولتی امریکا موفق شود.

هزینه های لازم برای اخذ ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا

پرداخت هزینه های مرتبط با اخذ ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا بر اساس تعیینات مقامات مهاجرتی می باشد. اما هزینه تقریبی ویزای آمریکا برای تشکیل پرونده دولتی، حدود ۱۶۰ دلار می باشد که پس از آن برای مصاحبه به شما اطلاع خواهند داد. علاوه بر این ها قابل ذکر است که این هزینه ها از طریق سایت مورد نظر توسط متقاضی و نماینده او پرداخت می گردد.

ویزای مولتی آمریکا با پاس دومینیکا

هزینه اخذ ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا

ویزای آمریکا به دو صورت B1/B2 می باشد که هر یک با هدفی جدا و متفاوت برای فرد درخواست دهنده صادر می شود. دریافت این ویزا شامل یک سری هزینه ها می شود که می توان گفت هزینه پرونده دولتی آن ۱۶۰ دلار خواهد بود . اما باید گفت که با توجه به نوع ویزا و سپس تمدید آن ممکن است این هزینه ها برای متقاضیان مختلف، متفاوت باشد.

چند درصد احتمال دارد ویزای آمریکا را با پاسپورت دومینیکا بگیریم؟

پاسپورت دومینیکا این است که به دارنده آن این اجازه را می دهد که با اخذ ویزای ۱۰ ساله آمریکا به این کشور سفر و مهاجرت کنند. از آنجایی که ایران در لیست تحریم های آمریکا قرار دارد و سفر ایرانیان به این کشور به سادگی میسر نیست یکی از روش های مهاجرت سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا است. بنابراین با قطع می توان گفت دارا بودن پاسپورت دومینیکا می تواند کمک بزرگی باشد.

ویزا آمریکا با گرفتن پاسپورت دومینیکا

مزایای گرفتن ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا

کشور دومینیکا به ‌دلیل ویژگی منحصر به ‌فرد پاسپورتی که دارد، در بین علاقه ‌مندان به مهاجرت مشهور شده است. دریافت پاسپورت این کشور، ربطی به مهاجرت به دومینیکا ندارد و ضمناً می ‌توان با استفاده از آن به ایالات متحده سفر کرد. دارندگان پاسپورت دومینیکا می ‌توانند با ترکیب ویزا های B-1 و B-2 با یکدیگر، برای تفریح، درمان، تجارت و سرمایه‌گذاری وارد ایالات متحده شوند. البته، طبق اطلاعات سایت ivisa.com، بسته به ملیت افراد، ممکن است که یک مصاحبه در سفارت ایالات متحده انجام شود. از دیگر مزایای گرفتن ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا موارد زیر است:

 • امکان اخذ تابعیت دومینیکا برای همه اعضای خانواده (ظرف ۳ تا ۴ ماه) و سفر با آن ‌ها به آمریکا
 • امکان اخذ پاسپورت دومینیکا بدون نیاز به اقامت در خاک آن
 • امکان مسافرت بدون ویزا به ۱۴۵ کشور جهان (از جمله ایالات متحده)
 • مسافرت بین‌المللی بدون مالیات
 • امکان دریافت تابعیت دوگانه و قانونی

آخرین تغییرات در قوانین ویزای آمریکا برای افراد با پاسپورت دومینیکا

اگر برای سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا می ‌خواهید ویزای B1/B2 دریافت کنید، باید به آفیسر سفارت‌خانه ثابت کنید که واجد شرایط ویزای ایالات متحده هستید. شرایط دریافت ویزای ایالات متحده، مطابق با قوانین مهاجرت و مقررات ملیتی ایالات متحده (INA) یا the U.S. Immigration and Nationality هستند. بخش ۲۱۴ از بند b مقررات INA، اعلام می‌ کند که هر متقاضی ویزا های B-1/B-2، به‌ صورت پیش ‌فرض یک مهاجر تلقی می‌ شود.

بنابراین، متقاضی باید با ثابت کردن چند مورد نشان دهد که مهاجر نیست؛ این موارد عبارتند از:

 • هدف از سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا یک ملاقات کاری، گردش و تفریح و یا درمان باشد.
 • قصد دارید برای مدت زمان مشخصی در ایالات متحده بمانید.
 • ارائه مستندات مربوط به تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه ‌ها در مدت زمانی که در ایالات متحده اقامت دارید.
 • ضمانت بر گشت شما پس از سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا

ضمناً طبق قوانین مهاجرتی آمریکا ممکن است بعضی از اتباع خارجی واجد شرایط دریافت ویزای B نباشند. دقت کنید که در حین درخواست برای ویزای B آمریکا مطمئن شوید که اهداف مسافرت شما با اهداف ویزا های B1 و B2 مطابقت دارند. با توجه به قوانین سفارت آمریکا متقاضی نمی ‌تواند بابت چند مورد مشخص برای ویزای نوع B درخواست دهد که عبارتند از:

 • مطالعه و پژوهش (Study)
 • استخدام طولانی مدت توسط یک شرکت آمریکایی
 • ورود به خاک ایالات متحده به ‌عنوان خدمه کشتی و یا هواپیما
 • فعالیت در مطبوعات خارجی، حضور در رادیو و فیلم، روزنامه ‌نگاری چاپی و ارتباط با سایر رسانه‌ ها
 • اقدام برای اقامت دائم آمریکا

آیا ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا پیشنهاد می شود؟

از آن جایی که پاسپورت دومینیکا یکی از بهترین پاسپورت های جهانی است، به صاحب آن فرصتی می دهد تا شهروند جهانی شود. کیفیت این پاسپورت را می توان با این واقعیت تأیید کرد که در رتبه ۳۴ قرار دارد. بنابراین، این وجه تمایز یکی از قدرتمند ترین پاسپورت ها در سراسر جهان است. دلیل دیگر این است که به ۱۴۶ کشور دسترسی دارد که نسبتاً چشمگیر است. برنامه شهروندی دومینیکا که در سال ۱۹۹۳ تأسیس شد، شرایط مطلوبی را به شما ارائه می دهد. گزینه های شهروندی از طریق سرمایه گذاری شامل کمک مالی غیر قابل استرداد به صندوق تنوع اقتصادی و  یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات (حداقل سرمایه گذاری در یک پروژه املاک و مستغلات مورد تایید دولت) است. شما با در دست داشتن پاسپورت دومینیکا و به عنوان تابعیت دوم ،یک شهروند دومینیکایی محسوب می شوید و می توانید به راحتی و به مدت ۱۰ سال و در هر سال ورود به  آمریکا ، به مدت ۶ ماه در این کشور حضور داشته باشید.

آمریکا با پاسپورت دومینیکا 3

سختی های ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا

هنگام اخذ ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا همانطور که در مقاله های دیگر نیز گفته شد، می بایست تمام قوانین به درستی انجام شود و مراحل درخواست نیز از صحت کامل برخوردار باشند. از سختی های این راه می توان گفت این است که اگر نقص کوچکی در فرم ها و مدارک یا تاخیری در پرداخت هزینه ها وجود داشته باشد، امکان رد شدن درخواست شما بالا خواهد بود.

جمع بندی

مطالبی که چندی پیش مطالعه کردید، مربوط به شرایط و ضوابط اخذ ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا بود. با ارائه این مقاله سعی کردیم تا جایی که ممکن است شما را با این موضوع آشنا کنیم تا در نهایت بتوانید بهترین تصمیمات را در این زمینه اخذ نمایید. امیدواریم که این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد و ازین پس نیز می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان در ارتباط باشید. علاوه بر این ها خوشحال می شویم تا پذیرای تجربیات و نظرات شما در رابطه با ویزای آمریکا با پاسپورت دومینیکا باشیم.