دومینیکا

ویزای دومینیکا برای افغانها

ویزای دومینیکا برای افغانها

توضیحات کلی درباره ویزای دومینیکا برای افغانها

شهروندان افغانستانی که خارج از کشور خود زندگی می‌ کنند یا مهاجرت به دیگر کشورها را در پی دارند، می‌ توانند با هزینه مناسب، برای اخد ویزای دومینیکا اقدام کرده و از آن برای سفرها یا مهاجرت بهره ‌مند شوند. این امکان برای افغانستانی ‌ها به عنوان یک فرصت ویژه محسوب می ‌شود. در گذشته، دولت دومینیکا افغانستان را تحریم کرده بود، اما اکنون این تحریمات لغو شده و افغانستانی ‌ها به راحتی می‌ توانند این پاسپورت را دریافت کنند.
برای درخواست ویزا و اخذ اقامت دومینیکا برای افغانها، معمولاً حدود ۴ تا ۶ ماه زمان می‌ طلبد. تمام شهروندان افغان با انجام مراحل قانونی، فرصت اخذ این پاسپورت و دریافت شهروندی این کشور را دارند.
برای دریافت تابعیت مادام‌ العمر و ویزای دومینیکا برای افغانها و ایرانی ها، بدون شرط حضور و سفر به دومینیکا، می ‌توانند اقدام کنند. با دریافت این پاسپورت، می‌ توانید به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید.

هزینه سرمایه گذاری ویزای دومینیکا برای افغانها

 • 100,000 دلار برای متقاضی اصلی مجرد.
 • 150,000 دلار برای متقاضی اصلی و همسر.
 • 175,000 دلار برای متقاضی اصلی و حداکثر سه نفر تحت تکفل.
 • 25,000 دلار برای هر وابستگی اضافی زیر ۱۸ سال.
 • 50,000 دلار برای هر وابستگی اضافی ۱۸ ساله یا بالاتر.

هزینه EDF

 1. هزینه ‌های زیر باید به غیر از حداقل کمک EDF پرداخت گردد:
 2. هزینه‌های پردازش:
 3. هر درخواست – 1000 دلار
 4. هزینه‌ های مربوط به دقت:
 5. متقاضی اصلی – 7500 دلار
 6. همسر – 4000 دلار
 7. افراد وابسته 16 سال یا بالاتر – 4000 دلار
 8. هزینه گواهی شهروندی – 250 دلار برای هر نفر
 9. هزینه صدور پاسپورت سریع – 1200 دلار برای هر نفر (اختیاری)

مراحل کامل ویزای دومینیکا برای افغانستانی‌ها

از آن‌ جایی که به عنوان یک افغانستانی یا ایرانی، نیازی به ویزای این کشور ندارید، می ‌توانید با حداقل سرمایه کافی، جهت دریافت ویزای دومینیکا برای افغانها و پاسپورت دومینیکا اقدام کنید.
دولت دومینیکا با استقبال از افرادی که تمایل دارند سرمایه خود را به منظور رشد و توسعه این جزیره معتبر، سرمایه‌گذاری نمایند، اقدام به پذیرش می ‌کند.

شما با ارائه کمک بلاعوض به دولت این کشور یا با سرمایه ‌گذاری در زمینه املاک و مستغلات، قادر به بدست آوردن شهروندی و اخذ پاسپورت دومینیکا با اعتبار ۱۰ ساله (که قابلیت تمدید دارد) خواهید بود.
حداقل میزان کمک بلاعوض برای پذیرش توسط دولت کشور دومینیکا: ۱۰۰,۰۰۰ دلار.
حداقل میزان سرمایه ‌گذاری در پروژه ‌هایی که توسط دولت در دومینیکا تایید شده‌ اند: ۲۲۰,۰۰۰ دلار.
در صورت انتخاب راه دوم، شما می‌ توانید در کشور دومینیکا سهام خریداری کرده و به عنوان یکی از صاحبان سهام در این کشور شناخته شوید.
فرآیند اخذ پاسپورت معمولاً از ۴ تا ۶ ماه به طول می ‌انجامد. سپس با پیگیری مراحل قانونی، متقاضی می ‌تواند پاسپورت خود را در کمتر از ۶ ماه دریافت کند.
بررسی اوضاع، هزینه‌ ها و مزایای اخذ پاسپورت برای افغان ‌ها نشان می ‌دهد که این امکان وجود دارد که با استفاده از این برنامه، افراد به سادگی بتوانند پاسپورت قدرتمندی را اخذ کرده و شرایط زندگی خود را بهبود بخشند. اگرچه امکان انجام مراحل مستقیماً توسط افراد وجود ندارد و نیاز به استفاده از نمایندگان مورد تأیید دولت دومینیکا برای انجام این فرآیند وجود دارد، این گزینه فرصتی برای تغییر شرایط مسکن فراهم می ‌کند.

ویزای دومینیکا برای افغانستانی ها

قدم اول برای دریافت پاسپورت مشترک المنافع دومینیکا، تماس با نماینده اختصاصی برنامه شهروندی اقتصادی کارائیب می ‌باشد.
CBIU با دریافت مدرک پرداخت، گواهی ثبت را صادر می‌ کند که نماینده شما می ‌تواند از آن برای تقدیم درخواست پاسپورت استفاده کند.
پس از ارسال درخواست، معمولاً 3-4 ماه زمان می ‌برد تا تأیید درخواست دریافت شود. نکته مهم دیگر این است که شما قبل از دریافت ویزای دومینیکا برای افغانها، شما ملزم به انجام سرمایه گذاری در دومینیکا هستید. این فرآیند کاملاً توسط وکیل رسمی مجموعه ما در دومینیکا برای متقاضیان انجام می‌ شود و نیازی به حضور فیزیکی در این کشور ندارید.
پس از تأیید اخذ شهروندی دومینیکا توسط واحد سرمایه‌ گذاری، گواهی تابعیت برای متقاضیان صادر می‌ شود و گذرنامه جدید آن ها طی یک هفته از طریق خدمات پیک تحویل داده می‌ شود.

مزایای دریافت ویزای دومینیکا برای افغانها

با دریافت ویزای دومینیکا برای افغانها به مزایای عالی و ویژه ای دست خواهید یافت که شامل موارد زیر می شود:
مجموعه ما با هزینه ‌های حداقل، خدمات اخذ پاسپورت دوم برای اتباع افغانستان را فراهم می ‌کند. همچنین شهروندان می ‌توانند با سرمایه‌گذاری در واحد CBI دومینیکا، کمترین هزینه را برای اخذ شهروندی تجربه کنند.

 • از طریق پاسپورت، افراد می ‌توانند به بیش از ۱۴۰ کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کرده و از این امکانات گسترده جهت انجام سفرهای بین ‌المللی بهره مند شوند.
 • ویزای دومینیکا برای افغانها ، حق سکونت ۳ ماه در اتحادیه اروپا و همچنین ۶ ماه در کشور انگلیس را به دست می‌ آورد.
 • شهروندان حاصل از شهروندی باید برای ورود به کشورهای استرالیا، کانادا، و نیز استریلیا، از طریق سیستم eVisa اقدام نمایند.
 • پاسپورت برای افراد زیر ۱۶ سال با مدت اعتبار پنج ساله صادر می ‌شود، در حالی که برای سایر افراد با مدت اعتبار ده ساله قابل دریافت می ‌باشد.
 • برای دریافت ویزای دومینیکا برای افغانها آن ها نیازی به حضور فیزیکی در این کشور ندارند.
 • ویزای دومینیکا برای افغانها باعث می شود آن ها بتوانند در سایر کشورها شرکت ثبت کرده و اقامت خود را از طریق ثبت شرکت اخذ نمایند.
 • راه‌ اندازی حساب ‌های بین‌المللی در کشورهای متنوع جهان.

افغانستان به دلیل جنگ، تحریم ‌ها و دلایل دیگر به سال‌های طولانی است که با وضعیت نامطمئن رو به‌ رو است. اتباع افغانی به دلیل مشکلات تحصیلی، شغلی و حقوق اجتماعی به کشورهای دیگر مهاجرت کرده ‌اند. با اخذ پاسپورت برای افغانها، این افراد می ‌توانند به کشوری با محیط اجتماعی آرام و امکانات متنوع وارد شوند.

اسناد مورد نیاز برای ویزای دومینیکا برای افغان ها

برای اخذ پاسپورت از طریق برنامه سرمایه‌ گذاری، معمولاً مدارک زیر نیاز است:
 1. فرم درخواست: فرم درخواست مربوط به برنامه سرمایه گذاری را باید تکمیل و ارائه کنید.
 2. مدارک هویت: کپی اسکن شده پاسپورت فعلی و کارت ملی یا هر مدرک هویت دیگری که مورد تایید است.
 3. تصاویر رنگی: تصاویر رنگی از شما و افراد خانواده که به‌ صورت مشخص در فرم درخواست ذکر شده ‌اند.
 4. گواهی از وضعیت ازدواج یا طلاق (در صورت لزوم)
 5. گواهی از وضعیت مالی: ارائه مدارک مالی مانند گواهی بانکی یا سوابق مالی معتبر.
 6. گواهی از سوابق کیفری: گواهی از عدم وجود سوابق جنایی یا تحقیقاتی.
 7. سوابق تحصیلی و حرفه ‌ای: ارائه مدارکی که سوابق تحصیلی و حرفه‌ای شما را تایید کنند.
 8. گواهی سرمایه ‌گذاری: اطلاعات مربوط به سرمایه‌ گذاری‌ های شما و مدارک مرتبط.
توجه داشته باشید که ممکن است مدارک دقیق تر یا بیشتری از شما درخواست کنند. بهتر است با نمایندگی معتبر یا موسسه مربوط به برنامه سرمایه‌ گذاری دومینیکا تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق ‌تری دریافت کنید.
گرفتن ویزای دومینیکا برای افغان ها

نکات مهم در خصوص اخذ ویزای دومینیکا برای افغانها

شهروندان افغانستان برای سفر به کشور دومینیکا به ویزای توریستی نیاز ندارند. ویزای توریستی دومینیکا برای آن ها رایگان است و مجوز مدت اقامت معمولاً ۲۱ روز کوتاه می ‌باشد. همچنین، حضور فیزیکی متقاضی در هنگام درخواست ویزا الزامی نیست.
تنها با داشتن مدارک زیر، افراد می ‌توانند از طریق یکی از پروازهای مستقیم کشورهای اروپایی به مقصد دومینیکا سفر کنند:
پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار.
داشتن سن حداقل ۱۸ سال.
داشتن برنامه سفر مشخص و اثبات بازگشت به کشور مبدا؛ می‌ توان با ارائه بلیط برگشت یا مدارکی که نشان می ‌دهد در کشور مبدا وابستگی ‌های مالی و خانوادگی دارید، مسئولان دومینیکا را از بازگشت به محل زندگی خود آگاه کرد.
ارائه اثبات توانایی مالی برای اقامت توریستی در دومینیکا.
از ایران و افغانستان پرواز مستقیم به دومینیکا وجود ندارد؛ بنابراین، باید به عنوان شهروند یکی از این کشورها، به فرانسه، انگلیس یا دیگر کشورهای اروپایی سفر کرده و سپس از آن جا با حداقل یک توقف به مقصد دومینیکا حرکت کنید.
برای اخذ ویزای دومینیکا برای افغانها متقاضیان اصلی باید بالای ۱۸ سال سن داشته و به سن قانونی رسیده باشند.
متقاضی باید اقامت از افغانستان یا ایران داشته و گواهی سو پیشینه و اسناد اقامت قانونی را ارائه نماید.
عدم سوء پیشینه در حد اینترپل برای شهروندان افغانی الزامی است.
هر پدر و مادر با سن بالای 65 سال می ‌توانند به عنوان اعضای خانواده محسوب شوند، که برای هر کدام از آن ها مبلغ 55,000 دلار به علاوه 325 دلار به مبالغ اعلام شده افزوده خواهد شد.
فرزندان تا سی سالگی به عنوان فرد وابسته مورد قبول واقع می شوند.
گواهی سلامت برای اطمینان از عدم ابتلا به بیماری‌ های واگیر نیز باید داشته باشند.

آخرین اطلاعات در مورد ویزای دومینیکا برای افغان ها

اخذ ویزای دومینیکا برای افغانها از طریق سرمایه ‌گذاری یکی از راه‌ هایی است که شهروندان افغانستان می‌ توانند به دست آورند و به این ترتیب، پاسپورت با ارزش تری را در اختیار داشته باشند و شرایط زندگی خود را بهبود دهند. در حال حاضر، پاسپورت افغانستان در رده ۱۱۲ قرار دارد و افغان ها تنها می ‌توانند به ۲۷ کشور بدون ویزا سفر کنند. در مقابل، جدید ترین رتبه ‌بندی پاسپورت نشان می‌ دهد که این پاسپورت در رتبه ۳۴ قرار دارد، با امکان سفر به تعداد بسیار بیشتری از کشورها بدون نیاز به ویزا.
در دنیای امروز، مسائل زیادی باعث شده که کشورها در ابتدا امنیت شهروندان خود را در اولویت قرار دهند و سپس به فکر جذب سرمایه‌ گذاری از کشورهای دیگر باشند. کشور دومینیکا نیز از اهمیت بسیاری به امنیت شهروندان خود برخوردار است و این اصل باعث شده تا برخی از ملیت ‌ها برای برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه ‌گذاری با محدودیت مواجه شوند و امکان درخواست پاسپورت را نداشته باشند.
در آخرین اطلاعیه از واحد اعطای تابعیت دومینیکا، شهروندان افغانستان شامل این ممنوعیت نمی شوند و آن ها هیچ محدودیتی برای سرمایه ‌گذاری در دومینیکا و اخذ پاسپورت این کشور نخواهند داشت.

مشکلات متداول در درخواست ویزای دومینیکا برای افغانستانی‌ها

بسیاری از افراد از سوی اخذ ویزای دومینیکا برای افغانها اظهار نگرانی کرده‌ اند که استفاده از پاسپورت توسط شهروندان افغان موجب مشکلات سفر و دسترسی به خدمات در کشورهایی که آن را به‌ رسمیت نمی‌ شناسند، گردیده است. همچنین، برخی دولت افغانستان را به انتقاد می‌ گیرند که از این پاسپورت به ‌عنوان راهی برای دور زدن تحریم ‌های بین ‌المللی و انجام فعالیت ‌های غیرقانونی استفاده می ‌کنند.
اشخاص مجرم ممکن است از ویزای طلایی استفاده کنند تا به نظر مشروع تر بیایند، به عنوان مثال، وقتی با بانک ‌ها ارتباط برقرار می‌ کنند یا با سیاستمداران فاسد در ارتباط هستند. حتی ممکن است این ویزا را برای دور زدن تحریم ‌ها و محدودیت‌ های سفر به کار ببرند.
همچنین، گزارش‌ هایی نشان داده ‌اند که فساد در فرایند صدور این پاسپورت ‌ها توسط دولت افغانستان وجود دارد، که این مسئله سبب شده تا سوالاتی درباره مشروعیت و پیامدهای امنیتی آن ها مطرح شود.
بعضی از افراد نگران هستند که این ممکن است منجر به دریافت گذرنامه توسط افراد ثروتمند با سوابق مشکوک حقوق بشری شود و از آن برای فرار از تحریم ‌ها یا اجرای فعالیت های غیرقانونی استفاده شود.
علاوه بر حقوق تحرک مرتبط با پاسپورت‌ های مختلف، افراد ثروتمند ممکن است از انگیزه‌ های دیگر نیز برای اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌ گذاری استفاده کنند.

گرفتن ویزای دومینیکا برای افغان ها

مزایای اقتصادی دریافت ویزای دومینیکا برای افغانها

اهمیت آگاهی از این نکته که اخذ پاسپورت دوم از کشور دومینیکا برای شهروندان افغانی راهکاری کارآمد و مقرون به صرفه برای ایجاد یک زندگی امن فراهم می ‌کند، بسیار حائز اهمیت است.
گرچه کشور دومینیکا به تنهایی گزینه ایده‌ آلی برای مهاجرت و سکونت برای شهروندان افغانی نمی ‌باشد، اما با داشتن گذرنامه دومینیکا، این افراد می‌ توانند به بیش از ۷۰ درصد از کشورهای جهان بدون نیاز به ویزا سفر کرده و حتی با توجه به شرایط مختلف، ویزای ورود به این کشورها را دریافت نمایند.
ویزای دومینیکا برای افغانها توانایی انتخاب کشور مقصد برای اقامت را به شهروندان افغانی افزایش می‌ دهد. موضوع مهم بعد از مهاجرت، شغل و کسب درآمد است که افراد می ‌توانند با داشتن پاسپورت، اقامت در کشورهای اروپایی را از طریق ثبت شرکت یا راه‌ اندازی کسب و کار دلخواه خود را تحقق بخشند و برآورد نیازهای زندگی خود را انجام دهند.

جمع بندی

اخذ ویزای دومینیکا برای افغانها یک معامله دو سر برد است. آن ها نه تنها صاحب یکی از قویترین پاسپورت‌ های جهان تبدیل می ‌شوند، بلکه از فرصت سرمایه‌ گذاری در جزیره توریستی دومینیکا که اقتصاد رو به رشدی دارد، بهره ‌مند خواهند شد. بنابراین، اخذ پاسپورت این کشور برای افغان ها فرصتی طلایی به حساب می ‌آید.