دومینیکا

با پاسپورت دومینیکا کجا میشه رفت؟

با پاسپورت دومینیکا کجا میشه رفت

کشورهای مجاز با پاسپورت دومینیکا

امروزه تنها کشوری که بدون هیچ پیچیدگی خاصی به شهروندان ایرانی پاسپورت می‌دهد، کشور دومینیکا است. اما سؤال اینجاست که با پاسپورت دومینیکا کجا میشه رفت؟ دومینیکا به عنوان یک کشور مشترک‌المنافع با انگلیس در همسایگی آمریکا یعنی دریای کارائیب واقع شده است. شما عزیزان می‌توانید پاسپورت دومینیکا و مجوز اقامت دائم در این کشور را در یک پروسه سه تا شش ماهه دریافت کنید.

شما نمی‌توانید در هیچ جایی از اروپا، کانادا و یا آمریکا به این سرعت پاسپورت بگیرید مگر با شرایطی ویژه که آن هم نیاز‌مند کار کردن و مالیات دادن به دولت است. حال به کمک پاسپورت دومینیکا بدون از دست دادن زمان، آزادی خود را برای تردد‌های بین‌المللی به دست می‌آورید. گفتنی است که در حالت نرمال حدوداً ۵ الی ۱۰ سال زمان لازم است که شخص صاحب یک پاسپورت معتبر اروپایی، کانادایی و یا آمریکایی شود.

در واقع با وجود گرین کارت آمریکا، کارت پی آر کانادا و یا کارت‌ اقامت کشور‌های اروپا، باز هم باید سال‌های طولانی در این کشور‌ها زندگی کرد و در نهایت می‌توان با رعایت یک سری شرایط و قوانین خاص به پاسپورت مد‌نظر دست یافت.

بنابراین برای اکثر افراد علی‌الخصوص ایرانی‌ها، بهترین و تنها‌ترین گزینه جهت آزادی در بیزینس و تردد‌های بین‌المللی، پاسپورت دومینیکا با رتبه جهانی 30 است. دقت کنید که شما حتی اگر بیست سال هم در شهر دبی زندگی کنید، باز هم پاسپورت نخواهید گرفت.

همچنین با خرید خانه در کشور ترکیه هم حتماً باید برای ورود به اروپا ویزا داشته باشید. پس مطمئن باشید که تنها پاسپورت قدرتمند جهت سفر به تمام کشور‌های اروپایی و کلاً 140 کشور جهان، فقط و فقط پاسپورت دومینیکا است. در ادامه این مقاله به شما عزیزان می‌گوییم که با پاسپورت دومینیکا به چه کشور هایی میتوانید بروید و همچنین مقاله کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا برای اطلاعات بیشتر بخوانید.

با پاسپورت دومینیکا کجاها میشه رفت

دلیل افرادی که درصدد دریافت پاسپورت دومینیکا هستند این نیست که در یک کشور کوچک مشترک‌المنافع واقع در دریای کارائیب زندگی کنند. گفتنی است که اصلی‌ترین دلیل این افراد، کسب آزادی برای تردد بدون ویزا به بیش از 140 کشور در جهان است. بنابراین ما به دنبال این دفترچه کاغذی که سند تردد آزادانه ماست، هستیم. حال ممکن است با این سؤال روبرو شوید که با پاسپورت دومینیکا کجا میشه رفت؟

در پاسخ به سؤال بالا باید گفت که شما عزیزان می‌توانید به کمک این پاسپورت آزادانه در قسمت‌های مختلف جهان قدم بگذارید و با هر دوره تمدید آن، از اعتباری ۱۰ ساله برخوردار شوید. لازم به ذکر است که پاسپورت دومینیکا این اجازه را به شما می‌دهد که تا آخر عمرتان هر زمان بازه تاریخی و یا صفحات پاسپورت تمام شد، آن را به سادگی هرچه تمام‌تر تمدید کنید. همچنین اینکه با توجه به تورم ایران و جهان، هزینه‌ای که جهت دریافت پاسپورت دومینیکا پرداخت می‌کنید، تا سال‌ها بعد در حساب و کتاب زندگی و همچنین کسب‌وکار شما صفر حساب شده و عملاً دیگر به پرداخت هزینه ویزا نیاز ندارید.

شما عزیزان به کمک پاسپورت این کشور می‌توانید به بیش از 140 کشور جهان در هر لحظه که مایل باشید و بدون نیاز به ویزا سفر کنید. از جمله مهم‌ترین این کشورها شامل فرانسه، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، پرتغال، ایرلند، بلژیک، سوئیس، هلند و تمامی کشور‌های عضو اتحادیه اروپا است.

کشورهای مجاز با پاسپورت دومینیکا

از همه مهم‌تر اینکه به کمک پاسپورت دومینیکا می‌توانید به کشور ژاپن که پروسه بسیار سختی برای دریافت ویزا دارد، هنگ‌کنگ که به نگین شرق آسیا معروف است، سنگاپور که برای ایرانی‌ها تقریباً غیر‌ممکن می‌باشد و همچنین چین و کره جنوبی که در شرایط کنونی اصلاً ویزا نمی‌دهد، سفر کنید.

همچنین با پاسپورت دومینیکا رؤیای دیدن اهرام ثلاثه مصر نیز به واقعیت خواهد پیوست. در هر صورت شما عزیزان می‌توانید در بین حدود 200 کشور جهان، به بیش از 140 کشور جهت سفر و یا بیزینس به راحتی رفت‌وآمد کنید.

همان‌طور که خودتان هم می‌دانید، تحصیل در دانشگاه‌های معتبر انگلستان یکی از آرزو‌های اغلب دانشجویان است. این افراد به کمک پاسپورت دومینیکا می‌توانند به راحتی وارد کشور انگلیس شده و تا سال‌های طولانی و بدون هیچ مشکل خاصی به تحصیل در دانشگاه‌های آن بپردازند.

توجه داشته باشید که معمولاً داشتن پاسپورت دومینیکا برای متقاضیان مهاجرت، زندگی و یا کسب‌وکار در خارج از کشور جذاب نیست و کسانی که نمی‌خواهند در ایران زندگی و کار کنند، بهتر است به دنبال سایر روش‌های اقامتی باشند. چراکه این پاسپورت برای مدیران شرکت‌های مختلف، رؤسای سازمان‌ها، تجار بین‌المللی، بازرگانان، پزشکان، افراد کثیر‌السفر و همچنین افرادی که قصد دارند بدون دردسر و برای مواقع ضروری یک پاسپورت دوم در جیبشان داشته باشند، مناسب است. این دسته افراد به کمک پاسپورت کشور دومینیکا می‌توانند به راحتی سوار هواپیما شوند و ساعاتی بعد در شهر‌هایی نظیر لندن، پاریس، مادرید، رم، پکن و یا نیویورک پیاده شوند.

مقاصد بدون ویزا که دارندگان پاسپورت دومینیکا می توانند از آنها دیدن کنند

منطقه شینگن

اگر تابعیت دومینیکا دارید، می توانید بدون ویزا به منطقه شینگن سفر کنید. یک شهروند دومینیکا می تواند تا 90 روز در هر دوره 180 روزه را بدون ویزا در منطقه شینگن سپری کند. در مقایسه با اخذ ویزای شینگن، فرآیند دریافت پاسپورت دومینیکا نسبتا آسانتر است. اعتبار ویزای شینگن حداکثر برای یک دوره 5 ساله است. بنابراین پس از هر 5 سال، یک فرد باید ویزای خود را تمدید کند. در حالی که، شما می توانید شهروندی این کشور را با سرمایه گذاری در طول عمر خود دریافت کنید، جایی که پاسپورت دومینیکا شما باید پس از هر 10 سال تمدید شود. علاوه بر این، اخذ شهروندی دوم در دومینیکا بدون دردسر و آسان تر است.

انگلستان

افراد دارای پاسپورت دومینیکا می توانند به سفر بدون ویزا به بریتانیا دسترسی داشته باشند و برای مدت 180 روز متوالی در آنجا اقامت داشته باشند. هنگامی که یک فرد بریتانیا را ترک می کند، می تواند دوباره وارد کشور شود و شش ماه دیگر بماند و دوره شش ماهه جدید خود را شروع کند. داشتن پاسپورت دومینیکا برای سرمایه گذاران خارجی که مکرراً به انگلستان سفر می کنند بسیار مفید است.

آسیا

شهروندان دومینیکا برای سفر به کشورهای محبوب آسیایی مانند هنگ کنگ و سنگاپور نیازی به ویزا ندارند . در هنگ کنگ، یک شهروند دومینیکن می تواند برای مدت 90 روز و در سنگاپور، می تواند تا 30 روز را بدون ویزا سپری کند. شهروندان دومینیکا از جمله دارندگان گذرنامه انحصاری هستند که دسترسی بدون ویزا به کشورهایی مانند هنگ کنگ و سنگاپور دارند. بنابراین پاسپورت دومینیکا برای سرمایه گذارانی که در کشورهای آسیایی تجارت دارند ایده آل است.

لیست کشورهایی که با پاسپورت دومینیکا میتوان رفت

بر اساس آخرین گزارش‌های منتشر شده در سال 2024 رتبه جهانی پاسپورت کشور دومینیکا 34 نشان داده شده و به دارندگان آن این امکان را می‌دهد که آزادانه به حدود 145 کشور در سر‌تا‌سر جهان سفر کنند. این پاسپورت هر ۱۰ سال یکبار قابل‌تمدید است و حتی با لغو برنامه شهروندی اقتصادی کارائیب، پاسپورت دومینیکا باطل نمی‌شود. گفتنی است که با منقضی شدن این نوع پاسپورت، می‌توانید به راحتی و با هزینه‌ای اندک در هر کنسولگری معتبر دومینیکا، سفارتخانه‌ها، دفتر‌های کمیسیون عالی و یا دفتر‌های گذرنامه دومینیکا در پایتخت این کشور (روزو) آن را تمدید کنید.

اروپا

اتریش، بلاروس، آلمان، یونان، دانمارک، آندورا، بلژیک، بلغارستان، مجارستان، ایرلند، ایسلند، اسپانیا، بوسنی و هرزگوین، ایتالیا، قبرس، کوزوو، جبل‌الطارق، انگلستان، واتیکان، لتونی، لیتوانی، مالت، مولداوی، موناکو، لهستان، سان مارینو، صربستان، اسلوونی، اسلواکی، لیختن اشتاین، پرتغال، مقدونیه شمالی، لوکزامبورگ، روسیه، هلند، نروژ، فنلاند، کرواسی، جزایر فارو، جمهوری چک، اوکراین، فرانسه، مونته‌نگرو، سوئد، سوئیس و استونی: بدون نیاز به ویزا و ۹۰ الی ۱۸۰ روز معتبر

اسیا

 • هنگ‌کنگ، اسرائیل، کره جنوبی و بنگلادش: بدون نیاز به ویزا و ۹۰ روز معتبر
 • نپال و ماکائو: نیاز به ویزا فقط در زمان ورود و ۹۰ روز معتبر
 • مالزی، سنگاپور، فیلیپین، اندونزی، ازبکستان و چین: بدون نیاز به ویزا و ۳۰ روز معتبر
 • مالدیو، لائوس، کامبوج، ایران، اردن و تیمور شرقی: نیاز به ویزا در زمان ورود و ۳۰ روز معتبر
 • سریلانکا: نیاز به ویزای الکترونیکی و ۳۰ روز معتبر
 • فلسطین: بدون نیاز به ویزا و ۲۱ روز معتبر

امریکای شمالی

 • سنت لوسیا، مونتسرات، سنت وینست و گرنادین‌ها: بدون نیاز به ویزا با اعتباری نا‌محدود
 • جامائیکا، پاناما، هند غربی، ترینیداد و توباگو، سن کیتس و نویس، بلیز، گرنادا، باربادوس، آنتیگوآ و باربودا، جزایر کیمن و جزایر ویرجین بریتانیا: بدون نیاز به ویزا و ۱۸۰ روز معتبر
 • باهاما: بدون نیاز به ویزا و ۱۲۰ روز معتبر
 • جزایر تورکس و کایوس، کوراسائو، کاستاریکا، هائیتی، آروبا، آنگویلا، بونیر، جمهوری دومینیکن و نیکاراگوئه: بدون نیاز به ویزا و ۹۰ روز معتبر
 • سن مارتن وکوبا: بدون نیاز به ویزا و ۳۰ روز معتبر
 • برمودا: بدون نیاز به ویزا و ۲۱ روز معتبر

آمریکای شمالی و جنوبی

افریقا

 • بوتسوانا، تانزانیا، زامبیا، کنیا، گامبیا، لسوتو، مالاوی و موریس: بدون نیاز به ویزا و ۹۰ روز معتبر
 • مصر و موزامبیک: نیاز به ویزا در زمان ورود و ۹۰ روز معتبر
 • سوازیلند: بدون نیاز به ویزا و ۳۰ روز معتبر
 • سنگال، روآندا و موریتانی: نیاز به ویزا در زمان ورود و ۳۰ روز معتبر
 • کیپ ورد: نیاز به ویزا در زمان ورود و ۷ روز معتبر
 • اوگاندا، گینه بیسائو، ماداگاسکار، جزایر قمر، توگو، سومالی، سیرالئون و سیشل: نیاز به ویزا فقط در زمان ورود با زمان اعتبار متغیرا

اقیانوسیه

 • کالدونیای جدید: بدون نیاز به ویزا و ۱۸۰ روز معتبر
 • جزایر سلیمان: نیاز به ویزای ورودی و ۱۸۰ روز معتبر
 • فیجی: بدون نیاز به ویزا و ۱۲۰ روز معتبر
 • پلی‌نزی فرانسه: نیاز به ویزای ورودی و ۹۰ روز معتبر
 • ساموآ: نیاز به ویزای ورودی و ۶۰ روز معتبر
 • تونگا: نیاز به ویزای ورودی و ۳۱ روز معتبر
 • وانواتو، میکرونزی و نیووی: بدون نیاز به ویزا و ۳۰ روز معتبر
 • پالائو و تووالو: نیاز به ویزای ورودی و ۳۰ روز معتبر
 • جزیره کوک: بدون نیاز به ویزا و ۳۱ روز معتبر

کلام پایانی

در مقاله بالا تمام سعی خود را بر آن داشتیم تا به سؤال کشورهای مجاز با پاسپورت دومینیکا و کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا به مفصل‌ترین شکل ممکن پاسخ دهیم. شرکت بین‌المللی گردشگری ایساتیس با سال‌ها سابقه درخشان در زمینه گردشگری، اقدام به ارائه پاسپورت دومینیکا نموده. شما عزیزان می‌توانید از طریق شماره‌تلفن‌های زیر با کارشناسان مجرب مجموعه تماس گرفته و تمامی سؤالات خود را بپرسید. از همراهی شما سپاس‌گزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *