دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا

افرادی که مایل به دریافت فرصتی مناسب برای رشد و پیشرفت در سطح جهانی هستند با اخذ پاسپورت دومینیکا می توانند به خواسته خود برسند. با دریافت تابعیت دوم شما و شهروندی دومینیکا می توانید با کنار زدن محدودیت های مکانی فرصت های بسیاری را برای رفاه و آسایش بیشتر خود بدست بیاورید. گرفتن تابعیت دوم از کشورهای دیگر نیازمند صرف هزینه و زمان و گاها شرایط خاص دیگر در صورت پذیرش آن کشورهاست.

با این حال بعضی کشورها شرایط مناسبی را برای شهروندان دیگر فراهم کرده اند تا تابعیت دوم را به آن ها بدهند. دومینیکا یکی از بهترین کشورهایی است که با قرار دادن معقول ترین و آسان ترین شرایط، امکان گرفتن تابعیت دوم را فراهم کرده است. بنابراین اگر یکی از اهداف شما رسیدن به بهترین شغل، تحصیل در بهترین دانشگاه ها، سفرهایی بی دغدغه، فرصت‌ های کاری بین المللی و اجتماعی و آسایش خانواده‌تان است برای پاسپورت دومینیکا هرچه زودتر اقدام کنید.

مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا به چه صورت است ؟

اگر برای شما نیز سوال است که نحوه گرفتن پاسپورت دومینیکا چگونه است؟ باید بگوییم که پاسپورت این کشور تمامی ویژگی‌های یک پاسپورت ایده‌آل را فراهم می ‌کند، همچنین با این مزیت که شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا بسیار آسان و ساده هستند. دومینیکا به دو روش، تابعیت خود را به شهروندان سایر کشورها اعطا می‌ کند.

روش اول

اولین شرایط این است که متقاضیان دریافت باید از طریق صندوق تنوع بخشی اقتصادی (EDF)، با پرداخت مبلغ مشارکت غیرقابل برگشت به دولت دومینیکا، تابعیت این کشور را کسب می ‌کنند. مبلغ سرمایه ‌گذاری بدون برگشت از ۱۰۰,۰۰۰ دلار شروع می‌ شود، که این مبالغ در برابر شرایط گرفتن پاسپورت دومینیکا که بسیار آسان و جز معتبرترین های دنیا می باشد به عنوان یک هزینه کم تلقی می شود.

روش دوم

مسیر دوم برای دریافت پاسپورت و اخذ ویزای دومینیکا روش سرمایه گذاری در سهام پروژه است. شما با سرمایه ‌گذاری در پروژه هایی خاص مانند هتل هیلتون دومینیکا می توانید برای اخذ پاسپورت دومینیکا اقدام کنید. این روش شرایط خاص خود را دارد که شامل موارد زیر می باشد.

 • شما تا پنج سال امکان فروش و واگذاری سهام پروژه را نخواهید داشت.
 • سهام پروژه پس از گذشت پنج سال فقط با نظر و قیمت کارشناسی مدیریت پروژه قابل فروش و واگذاری دارد.
 • اگر پروژه سودآور نباشد و متحمل ضرر گردد، متقاضی ملزم به پرداخت و تأمین خسارت به پروژه سهم خود می باشد.

پس از آنکه یک روش را انتخاب کردید می توانید با گروهی از مشاوران متخصص در این زمینه مشورت کنید و قرارداد خود را منعقد کنید. پس از این مرحله شما باید مراحل زیر را طی کنید.

 • تهیه مدارک و ثبت آن ها سپس عقد قرارداد که در این مرحله باید ۲۰۰۰۰ دلار از هزینه را پرداخت کنید.
 • طی کردن پروسه امنیتی توسط دولت
 • ترجمه و ارسال مدارک متقاضیان برای دولت دومینیکا
 • بررسی شرایط و مدارک متقاضی توسط دولت دومینیکا
 • ارزیابی های نهایی و ارسال به دپارتمان شهروندی و دارایی دومینیکا
 • دریافت تأییدیه از سوی دولت دومینیکا که حدود ۴ ماه به طول می انجامد.واریز هزینه های نهایی به حساب دولتی دومینیکا که در این مرحله باید ۸۰۰۰۰ دلار از هزینه را بپردازید.
 • صدور گواهی تابعیت و شهروندی دومینیکا
 • درخواست نهایی برای اخذ پاسپورت دومینیکا برای متقاضی اصلی و همراهان او که حدود ۶ ماه زمان می برد و باید بقیه مبلغ را پرداخت کنید.

زمان لازم برای دریافت پاسپورت دومینیکا

زمان لازم برای اخذ پاسپورت و همچنین اخذ تابعیت دومینیکا با توجه به شرکت طرف قرارداد گردشگری و مهاجرت متفاوت است. شما باید اطمینان کافی بدست آورید که این مجموعه پروسه دریافت پاسپورت دومینیکا را به طور کامل انجام داده و تمامی جوانب پرونده را برای گرفتن تابعیت بررسی می کند. اما به طور کلی زمان لازم برای انجام امور گرفتن تابعیت بین ۳_۶ ماه خواهد بود.

پیش‌نیازهای قانونی برای درخواست پاسپورت دومینیکا

پیش نیازهای قانونی این مورد مشابه ویزای شینگن است. لیست مدارکی که در ادامه قرار دادیم برای گرفتن تابعیت الزامی هستند.

 • آزمایش کلی و عدم سوء پیشینه
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • نامه اشتغال به تحصیل برای فرزندان
 • شناسنامه و کارت ملی
 • شش قطعه عکس پرسنلی ۴*۶
 • نامه اشتغال به کار متقاضی اصلی
 • مدارک شغلی پزشکان یا صاحبین کسب و کار: پروانه نظام پزشکی، مجوزهای مربوطه، روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آخرین تغییرات گواهی اشتغال به کار و آخرین برگ پرداخت مالیات مربوط به مدرک شغلی ارائه شده
 • سند ازدواج
 • گواهینامه رانندگی متقاضی اصلی
 • قبض تلفن ثابت یا برق مربوط به سند ملکی
 • فرم های انگشت ‌نگاری، امضا و مشخصات فردی که توسط مجموعه در اختیار شما قرار داده می‌شود.
 • کارت پایان خدمت
 • سند ملکی یا تمکن مالی به مبلغ قرارداد
 • فایل یا پرینت گردش حساب ۱۳ ماهه به لاتین

دریافت پاسپورت دومینیکا

نکات ضروری قبل از شروع فرآیند اخذ پاسپورت دومینیکا

بررسی الزامات قانونی: مطالعه دقیق قوانین و مقررات مربوط به اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق منابع رسمی و معتبر.

آماده‌ سازی اسناد: جمع‌آوری و آماده‌ سازی تمامی اسناد مورد نیاز برای اخذ پاسپورت، از جمله مدارک شناسایی و اثبات وضعیت مالی.

استعلام از سفارت یا کنسولگری: تماس با سفارت یا کنسولگری دومینیکا برای اطلاع از آخرین تغییرات و الزامات مربوط به اخذ پاسپورت.

تایید مالی: اطمینان از اینکه وضعیت مالی شما در حدی است که امکان اخذ پاسپورت را به شما بدهد.

مشاوره حقوقی:  در صورت لزوم، مشاوره حقوقی برای اطمینان از درستی و کامل بودن مدارک و پروسه اخذ پاسپورت.

آشنایی با مسائل امنیتی: درک دقیق از شرایط امنیتی دومینیکا و هر گونه مسائل مرتبط با این زمینه.

زمانبندی صحیح: تعیین یک زمانبندی مناسب برای شروع و پیگیری فرآیند اخذ پاسپورت دومینیکا.

تغییرات جدید در حوزه شرایط پاسپورت دومینیکا

از تاریخ ۱۷ جولای ۲۰۲۳ دولت دومینیکا تغییراتی جدید برای متقاضیان ایرانی در نظر گرفته است. هزینه چک امنیتی در طول دوره اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان افزایش یافته و مبلغ آن به قرار زیر است.

 • هزینه بررسی چک امنیتی یا Due Diligence برای فرد متقاضی: ۲۵ هزار دلار که قیمت قبلی آن ۷۵۰۰ دلار بوده است.
 • هزینه بررسی چک امنیتی همسر متقاضی: ۱۵ هزار دلار که قیمت قبلی آن ۴۰۰۰ دلار بوده است.
 • هزینه بررسی چک امنیتی فرزندان بالای ۱۶ سال: ۱۵ هزار دلار که قیمت قبلی آن ۴۰۰۰ دلار بوده است.
 • هزینه بررسی چک امنیتی فرزندان ۱۲ تا ۱۵ سال: ۱۰ هزار دلار، که قبلا هزینه ای نداشت.

همچنین قبل از این تغییرات افراد بالای ۱۶ سال نیاز به مصاحبه نداشتند اما هم اکنون این افراد نیز باید برای مصاحبه اقدام کنند. بهتر است بدانید که هزینه سرمایه گذاری در هر دو روش تا کنون افزایش قیمتی نداشتند.

توجه: لازم به ذکر است که با توجه به تغییرات اخیر، انگلستان در حال حاضر در لیست کشورهای بدون نیاز به ویزا با پاسپورت قرار ندارد. برای سفر به کشور انگلستان لازم است تقاضای ویزا کنید. با این حال، به دلیل اعتبار بالای پاسپورت این کشور، اخذ ویزای انگلستان با این پاسپورت به راحتی انجام می ‌شود، و امکان برطرف شدن این محدودیت با راه ‌اندازی سیستم ETA به زودی وجود دارد.

پرسش‌های متداول درباره نحوه گرفتن پاسپورت دومینیکا

در ادامه به متداول ترین سوالات درباره نحوه گرفتن پاسپورت دومینیکا به شما اطلاعاتی میدهیم.

دومینیکا کجاست؟

دومینیکا یک کشور جزیره ای در منطقه کارائیب واقع در اقیانوس اطلس است. پایتخت این کشور رزو است و زبان رسمی آن انگلیسی است. دومینیکا با طبیعت بکر، جنگل ‌های استوایی، کوه‌ های بلند و آبشارهای زیبا مشهور است. این کشور معروف به تنوع زندگی و آبزیان، جزیره ‌نوردی و مکان‌ های گردشگری طبیعی می باشد. دلار کارائیب شرقی واحد پولی دومینیکا بوده و گردشگری و جذب توریست و سرمایه ‌گذاری خارجی دو عامل مهم تعیین کننده در اقتصاد این کشور است. به دلیل نزدیکی با کشورهای آمریکا و اروپا مورد توجه سرمایه گذاران است.

چرا کشور دومینیکا این تابعیت را برای افراد در نظر گرفته است ؟

اخذ پاسپورت دومینیکا از سال ۱۹۹۳ میلادی آغاز شد و کشور دومینیکا برنامه شهروندی و تابعیت را از مسیر سرمایه‌ گذاری شروع کرده است و به افراد و خانواده ‌های آن ها این اجازه را می ‌دهد که در برابر کمک به آینده و اقتصاد این کشور، از شهروندی و گرفتن پاسپورت دومینیکا بهره‌ ببرند.

آیا با داشتن پاسپورت دومینیکا اقامت دائم را در سایر کشورها خواهیم داشت ؟

خیر. با اخذ پاسپورت دومینیکا تنها اقامت کوتاه مدت و امکان سفر خواهید داشت.

مدت زمان اعتبار این پاسپورت  چند ساله است ؟

این پاسپورت اعتبار ده ساله دارد. پس از اتمام اعتبار باید درخواست صدور پاسپورت جدید با تمدید اعتبار بدهید.

آیا گرفتن پاسپورت دومینیکا برای همه امکان پذیر است ؟

بله. این پاسپورت بدون هیچگونه محدودیت سنی قابل اخذ است.

سفارت دومینیکا در ایران کجاست ؟

دومینیکا در ایران سفارت ندارد بلکه سفارت انگلستان حافظ منافع آن است. این کشور کوچک در اکثر کشورها کنسولگری و سفارت ندارد.

نکات امنیتی مرتبط با گرفتن پاسپورت دومینیکا

استواری امنیت در دومینیکا به دلیل شرایط بسیار مطلوب آن به طور پایدار حفظ می ‌شود. نسبت به بسیاری از کشورهای خارجی دیگر، وضعیت امنیت در دومینیکا بسیار ملایم و مطلوب می ‌باشد. در حال حاضر، شرایط سیاسی در بسیاری از کشورهای خاورمیانه نامطلوب است، در حالی که دومینیکا با حفظ صلح و امنیت کامل، به عنوان یک ویژگی بی‌نظیر شناخته می ‌شود.

امنیت بسیار برجسته در دومینیکا از جمله نکات مهم برای افرادی است که به دنبال دریافت پاسپورت دومینیکا هستند. بنابراین دریافت پاسپورت دوم از دومینیکا گزینه‌ مناسبی به نظر می رسد. این کشور با سایر نقاط جهان هیچ تفاوتی ندارد و همواره شرایط صلح جهانی در آن حاکم است. به همین دلیل، تمامی مشکلات سیاسی و تحریم‌ ها از این کشور دور هستند پس با خیالی راحت برای گرفتن پاسپورت دومینیکا اقدام کنید.

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا

دلایل شایع برای اخذ پاسپورت دومینیکا

دریافت تابعیت دوم و پاسپورت از کشورهای دیگر معمولاً با شرایط پیچیده، زمان‌بر و پرهزینه مواجه است. اما دومینیکا تنها کشوری است که با شرایط ساده و در کمترین زمان ممکن، به ایرانیان این امکان را می‌ دهد.

پاس این کشور یک ابزار بسیار قدرتمند است که با داشتن آن، می ‌توانید به بیش از ۱۴۴ کشور، از جمله تمامی کشورهای حوزه شنگن و چین، بدون نیاز به ویزا سفر کنید. همچنین، این پاسپورت به شما امکان درخواست ویزای ۱۰ ساله توریستی آمریکا را می ‌دهد، که فرصتی برای سفر به ایالات متحده را فراهم می ‌سازد.

با اقدام یکباره برای برنامه اخذ تابعیت و گرفتن پاسپورت دومینیکا، به طور دائمی از درگیری‌ های ویزا خود آسوده خواهید شد. این پاسپورت مناسب افرادی است که به دنبال آزادی سفر بدون مشکلات مهاجرتی هستند. تا به این لحظه این برنامه تنها گزینه‌ای است که شهروندان ایرانی می‌ توانند به صورت مستقیم برای دریافت پاسپورت دوم از آن استفاده کنند و سایر برنامه‌ های اخذ پاسپورت برای ایرانیان متوقف شده ‌اند.

این مورد، علاوه بر امکانات سفر، با مزایایی همچون موارد زیر همراه است:

 • پروسه سریع دریافت پاسپورت در ۳ تا ۶ ماه
 • امکان دریافت پاسپورت برای تمام اعضای خانواده، فرزندان زیر ۳۰ سال، پدر و مادر و حتی پدر بزرگ و مادر بزرگ با سن بالای ۶۵ سال
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی در دومینیکا حتی برای یک روز
 • دریافت حق تحصیل، کار، زندگی در دومینیکا
 • عدم نیاز به امتحان زبان و شرط مدیریتی
 • امکان تجارت آزاد در کلیه کشورهای عضو Caricom
 • داشتن بهترین نرخ با توجه به ارزش گذرنامه
 • معاف بودن از مالیات یا سود سرمایه
 • عدم اجبار به حضور در دومینیکا پس از اخذ شهروندی
 • امکان تأسیس شرکت ها و انجام امور تجاری
 • امکان افتتاح حساب در بانک های بین المللی
 • گذرنامه دومینیکا به دلیل ارزش و اعتبار بسیاری که دارد و شرایط مناسبی که برای دریافت ایجاد کرده، از بهترین گزینه ‌های موجود تابعیت دوم برای متقاضیان است.

به دلیل این مزایا، دریافت پاسپورت دومینیکا در سال ۲۰۲۲ به عنوان بهترین برنامه برای ششمین سال متوالی شناخته شده است.

حرف آخر

در این بخش سعی کردیم اطلاعات کامل برای سوال چگونه پاسپورت دومینیکا بگیریم به شما ارائه کنیم که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد و اگر باز هم سوالی داشتید میتوانید با ما در تماس باشید.