دومینیکا, اخبار مهاجرتی

تمدید پاسپورت دومینیکا

تمدید پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا یکی از سریع ترین روش های دریافت تابعیت و اقامت دومینیکا است که ایرانی ها می توانند از این طریق شرایط رفت و آمد به کشور های تاپ دنیا را برای خود تسهیل کنند. زمانی که اعتبار پاسپورت دومینیکا به اتمام می رسد برای بهره بردن مجدد از مزایای آن، باید برای تمدید پاسپورت دومینیکا اقدام کنید. تمدید و تعویض پاسپورت دومینیکا  پیچیدگی خاصی ندارد و شخص باید مدارک مورد نیاز را آماده کرده و پس از تکمیل فرم درخواست و پرداخت هزینه های دولتی، درخواست خود را اعلام نماید.

مراحل اصلی تمدید پاسپورت دومینیکا

  • تکمیل فرم پاسپورت اپلیکیشن یا passport application برای درخواست دفتر یا کارت گذرنامه
  • ارسال نسخه‌های تایید شده از کپی ‌های شناسنامه، گواهی تابعیت یا naturalization certificate (در صورت وجود) و گذرنامه فعلی که تاریخ انقضای آن گذشته یا در حال اتمام است.
  • پرداخت هزینه ‌های تمدید گذرنامه
  • ارائه دستور و اجازه محضری تایید شده برای نمایندگی دارندگان پاسپورت دومینیکا
  • ارائه ۲ عکس جدید با رعایت استاندارد ها

در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره شرایط و ضوابط تمدید پاسپورت دومینیکا صحبت کنیم.

الزامات تمدید پاسپورت دومینیکا

همان طور که برای اخذ پاسپورت این کشور نیاز است تا مدارک مورد نیاز برای پاسپورت دومینیکا در زمان مناسب ارائه شود, مدارک برای تمدید پاسپورت دومینیکا نیز, نیاز است تا در زمان مناسب اقدام شود تا فرد با خیال آسوده فرصت کافی برای طی کردن پروسه تمدید پاسپورت دومینیکا را داشته باشد و برای سفر و رفت و آمد به کشور های دیگر دچار مشکل نشود. همچنین عکس هایی که برای تمدید پاسپورت دومینیکا ارسال می کنیم، باید طبق استاندارد های مربوطه گرفته شده باشند. مدارک مورد نیاز را به موقع و در صحت کامل و اصل بودن ارسال نمایید. هزینه های خواسته شده را طبق ین افراد متقاضی برای دولت پرداخت کنید.

پاسپورت دومینیکا 2

مدت زمان مورد نیاز برای تمدید پاسپورت دومینیکا

به طور معمول زمانی که برای سفر به یک کشور خارجی می خواهید از پاسپورت دومینیکا استفاده کنید باید پاسپورت شما دارای اعتبار شش ماهه باشد. لذا اگر قصد سفر دارید بهترین زمان تمدید پاسپورت دومینیکا ۹ ماه زودتر از تاریخ سفر می باشد تا فرصت کافی برای تمدید پاسپورت دومینیکا را داشته باشید. پیشنهاد می شود حتی اگر قصد سفر هم ندارید با در نظر گرفتن مدت اعتبار پاسپورت از حداقل ۳ ماه قبل درخواست خود را برای تمدید پاسپورت اعلام کنید. زیرا پروسه تمدید پاسپورت دومینیکا ممکن است حدود ۶ هفته زمان ببرد اگرچه که در بسیاری از موارد این پروسه در کمتر از دو هفته تمام می شود. لازم به ذکر است که در موارد فورس و اضطراری دولت دومینیکا در بازه زمانی بسیار کوتاه تر پاسپورت متقاضی را تمدید می کند. برای مثال اگر فردی بیمار باشد یا به دلایل اضطراری نیاز داشته باشد که از پاسپورت دومینیکا استفاده نماید، پروسه تمدید پاسپورت دومینیکا ظرف نهایتا ۳ روز طی خواهد شد تا فرد بتواند زمان تمدید پاسپورت دومینیکا را به حداقل برساند.

هزینه های تمدید پاسپورت دومینیکا

تمدید پاسپورت دومینیکا هزینه ای ندارد و تنها مستلزم پرداخت هزینه های دولتی و جزئی می باشد تا مجدد پاسپورت جدیدی برای فرد صادر گردد. در زمان تمدید پاسپورت دومینیکا در صورتی که بالای ۱۶ سال سن داشته باشید باید مبلغ ۵۵٫۵ دلار آمریکا و در صورتی که سن شما کمتر از ۱۶ سال باشد مبلغ ۲۷٫۷۵ دلار آمریکا به دولت این کشور پرداخت نمایید. اگر فرد قبل از اتمام اعتبار پاسپورت نیاز داشته باشد برای دریافت پاسپورت جدید درخواست دهد، برای مثال پاسپورت خود را گم کرده یا از او دزدیده باشند، لازم است مبلغ ۱۸۵ دلار برای دریافت پاسپورت جدید پرداخت نماید.

نکات قابل توجه در تمدید پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا هر ۵ سال یک ‌بار برای افراد زیر ۱۶ سال و هر ۱۰ سال یک ‌بار برای افراد بالغ بالای ۱۶ سال تمدید می ‌شود. دوره عمومی تعویض پاسپورت دومینیکا همان ۱۰ سال اعلام شده است و اگر دارندگان آن پس از انقضا برای تمدید اقدام نکنند، باید منتظر عواقب قانونی (از جمله زندان) باشند. علاوه بر این ها شهروندان دومینیکا باید به قوانین کشوری و مقررات تمدید پاسپورت احترام بگذارند و به‌صورت قانونی برای تمدید آن اقدام کنند. قوانین تمدید پاسپورت دومینیکا برای بزرگسالان و کودکان زیر ۱۶ متفاوت است و برای هرکدام باید مدارک خاصی را تهیه و ارائه کرد.

تمدید پاس دومینیکا

دلایل رد درخواست تمدید پاسپورت دومینیکا

  • اعتبار پاسپورت فعلی: پاسپورت فعلی شما باید به مراتب قبل از انقضاء باشد. در غیر این صورت، شما نمی ‌توانید آن را تمدید کنید و باید یک پاسپورت جدید درخواست کنید.
  • فرآیند پاسپورت اولیه: افراد باید قبلاً یک پاسپورت دومینیکا دریافت کرده باشند تا بتوانند آن را تمدید کنند. در صورت عدم داشتن پاسپورت قبلی، شما باید برای اولین بار درخواست پاسپورت دهید.
  • توقیف پاسپورت: پاسپورت شما نباید توسط مقامات دولتی دومینیکا توقیف شده باشد، زیرا این موضوع می ‌تواند از تمدید آن جلوگیری کند.
  • وجود مشکلات قانونی: افرادی که در مشکلات قانونی در دومینیکا یا سایر کشور ها دست داشته‌ اند، ممکن است نتوانند پاسپورت خود را تمدید کنند. برای تمدید، باید همه امور قانونی حل شده باشند.

تمدید پاسپورت دومینیکا به صورت آنلاین آیا امکان پذیر است؟

برای تمدید پاسپورت دومینیکا نیازی به حضور فیزیکی فرد در کشور دومینیکا نیست. با توجه به این مزیت و شرایطی که برای تمدید پاسپورت دومینیکا در نظر گرفته شده، می توان گفت روشی آسان و بی دردسری پیش روی متقاضیان است. بدین ترتیب افراد متقاضی قادرند از یک وکیل با تجربه کمک بگیرند تا روند تمدید پاسپورت، بدون نقص انجام شود. پس از آماده سازی مدارک مورد نیاز برای تمدید و تعویض پاسپورت دومینیکا وکیل مراحل تمدید پاسپورت دومینیکا را برای فرد پیش ببرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. این روند را وکیل می تواند به صورت آنلاین از طریق ارتباط با مرکز کنسولگری انجام دهد و یا حضورا ادامه فرایند را به دست بگیرد.

تمدید پاسپورت دومینیکا برای افراد زیر ۱۸ سال

پاسپورت دومینیکا ۱۰ سال اعتبار دارد و متقاضی مادام العمر شهروند دومینیکا خواهد بود و می تواند هر ده سال یکبار نسبت به تمدید آن اقدام کند. به بچه های زیر ۱۶ یا ۱۸ سال پاسپورت ۵ ساله می دهند زیرا عکس آن ها مدام در حال تغییر است. شما برای تعویض پاسپورت نیازی به مراجعه به کشور دومینیکا ندارید و در نزدیک ترین کنسولگری یا نماینده دومینیکا می توانید اقدام کنید. هزینه تمدید این پاسپورت برای متقاضیان زیر ۱۶ یا ۱۸ سال حدود مبلغ ۲۷٫۷۵ دلار آمریکا است که باید به موقع پرداخت گردد.

تمدید پاسپورت کشور دومینیکا

برای تمدید پاسپورت دومینیکا باید به کجا مراجعه کنیم؟

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، برای تمدید پاسپورت دومینیکا نیازی به سفر به این کشور وجود ندارد و فرد می تواند در زمان تمدید پاسپورت دومینیکا در یکی از دفاتر کمیسیون عالی، سفارت ها یا کنسولگری ها این پروسه را انجام دهد. البته در صورت تمایل فرد می تواند با رفتن به دومینیکا، تمدید پاسپورت دومینیکا را در اداره دولتی گذرنامه این کشور انجام دهد که برای این موضوع باید به شهر روسو، پایتخت دومینیکا سفر کند. ایرانی هایی که پاسپورت دومینیکا را خریداری کرده اند برای تمدید آن می توانند از یک وکیل با تجربه کمک بگیرند تا صفر تا صد پروسه را برای آن ها انجام دهد. همچنین از طریق مراجعه به یکی از سازمان هایی که نام برده شد در کشور های امارات، یونان یا انگلستان درخواست خود را برای تمدید پاسپورت دومینیکا اعلام کنند تا بتوانند مجددا از مزایای آن بهره مند گردند.