دومینیکا

شهروندی دومینیکا

شهروندی دومینیکا

شهروندی دومینیکا یکی از بهترین گزینه ‌های موجود با شرایطی استثنایی برای اقامت دومینیکا و سفر به بیش از ۱۴۰ کشور جهان است. در سال های اخیر درخواست برای اخذ پاسپورت دومینیکا از سوی ایرانیان بسیار بوده زیرا ایرانیانی که مشتاق به روابط بین المللی و ورود به حوزه های مختلف و گسترده جهانی هستند با اخذ شهروندی دومینیکا به راحتی می توانند فعالیت کنند.

با دریافت تابعیت و اقامت در دومینیکا، شما می ‌توانید یک پاسپورت ارزشمند از یک کشور مشترک المنافع را به صورت دائمی بدست آورید، بدون نیاز به شرایط سخت و غیر دسترس مرتبط با درخواست پاسپورت در کشورهای دیگر، از جمله الزامات حضور و مهارت زبان انگلیسی. این امکان به شما ارائه می ‌شود تا از مزایای آن بهره‌مند شوید، و این پاسپورت به شما به عنوان یک امکان مادام‌ العمر ارائه می ‌شود.

با دریافت تابعیت دومینیکا شما به نحوی می ‌توانید مسیر آینده فرزندان و نسل ‌های آینده را برای تحصیل در بهترین کشورهای اروپا باز کنید و از مزایای داشتن پاسپورت دوم از یک کشور نیرومند همچون دومینیکا بهره‌مند گردید.

گام به گام درخواست شهروندی دومینیکا

با توجه به شرایط مذکور، زمان فرآیند دریافت شهروندی دومینیکا فرا رسیده است. در ابتدا، مشخصات متقاضی باید در سامانه CBIU (Citizenship by Investment Unit) ثبت شود و پس از ثبت، یک شماره پرونده به افراد متقاضی اختصاص داده می‌ شود.

گام بعدی ارسال مدارک لازم به اداره CBIU است. سپس، این مدارک برای بررسی سوابق امنیتی متقاضی به بخش مربوطه ارسال می ‌شود.

در صورت عدم وجود مغایرت و تایید صلاحیت متقاضی برای اخذ شهروندی دومینیکا، گواهی صلاحیت صادر می ‌گردد. این گواهی به عنوان پاسخ مثبت درخواست، منجر به پاسپورت دومینیکا می‌ شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست شهروندی دومینیکا

 1. پاسپورت
 2. شناسنامه تمامی افراد
 3. کارت ملی تمامی افراد
 4. کارت پایان خدمت متقاضی اصلی
 5. گواهینامه رانندگی متقاضی اصلی
 6. سند ازدواج (در صورت تأهل)
 7. قبض تلفن ثابت جهت تایید آدرس
 8. اسناد ملکی یا اجاره نامه مطابق آدرس محل سکونت
 9. عکس۴ * ۶ رنگی با پس زمینه سفید
 10. گواهی عدم سوء پیشینه
 11. آزمایش عمومی خون
 12. آخرین مدرک تحصیلی
 13. مدارک شغلی
 14. مدارک مالی (تمکن + گردش ۱۳ ماه حساب)
 15. تکمیل فرم مشخصات فردی

اخذ شهروندی دومینیکا

نکات تکمیلی مدارک مورد نیاز برای اخذ شهروندی دومینیکا

برای اخذ ویزای دومینیکا ابتدا باید از شرایط اولیه آگاه شوید و سپس مراحل قانونی را پیش ببرید. به منظور بهبود و سهولت در فرآیند دریافت پاسپورت ارزان دومینیکا، کافی است با دقت از این موارد مطلع شوید.

ابتدا باید شرایط شما توسط مشاورین مجرب مورد بررسی قرار گیرد و سپس ارزیابی شود که دریافت شهروندی دومینیکا برای شما می ‌تواند مفید باشد یا خیر. پس از مشاوره با کارشناسان و رسیدن به این نتیجه که دریافت این پاسپورت مناسب است، می ‌توانید وارد مرحله دوم یعنی تهیه مدارک اولیه شوید. این مدارک شامل اسناد شناسایی، مدارک مرتبط با شغل و مدارک مالی است.

در مرحله دوم و پس از آماده ‌سازی تمامی مدارک لازم، پرونده شما در پرتال دولت ثبت می ‌شود و توسط واحد شهروندی دومینیکا مورد بررسی امنیتی قرار می ‌گیرد. این بررسی انجام می ‌شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ مانع قانونی برای تقاضای شما وجود ندارد. در صورت عدم مشکل در این زمینه، یک نامه تأیید از سوی دولت دومینیکا صادر می ‌شود و می ‌توانید به مرحله بعدی پیش بروید.

تفاوتی نمی ‌کند که آیا انتخاب شما به سمت سرمایه‌ گذاری در املاک است یا قصد دارید به دولت کمک مالی نمایید. در این مرحله و پس از دریافت نامه تأییدیه از دولت دومینیکا، می ‌توانید به سادگی مبلغ مورد نظر برای سرمایه ‌گذاری را پرداخت کرده و در انتظار صدور پاسپورت خود قرار بگیرید. در صورتی که به دولت کمک مالی نمایید، مبلغ پرداختی بلاعوض بوده و قابل استرداد نمی ‌شود. اما اگر در زمینه سرمایه‌ گذاری در املاک فعالیت کنید، ممکن است برای دریافت پاسپورت خود مدتی در صف انتظار بمانید.

آخرین مرحله دریافت پاسپورت به عنوان تابعیت دوم، صدور گواهی شهروندی کشور دومینیکا و دریافت پاسپورت است. در این مرحله، نیازی به انجام کار خاصی نیست، چون تمامی مراحل پیشین انجام شده است و با صدور گواهی شهروندی دومینیکا، می ‌توانید به این کشور سفر کنید یا از پاسپورت آن برای سفر به کشورهای دیگر استفاده کنید.

موارد قانونی برای دریافت شهروندی دومینیکا

موارد قانونی که شما برای اخذ شهروندی دومینیکا نیاز دارید و قبل از اقدام باید حتما آن ها را در نظر بگیرید را برای شما جمع بندی کردیم.

 • سن متقاضی اصلی باید بالای ۲۱ سال باشد.
 • فرزندانی که زیر ۲۸ سال سن دارند و در موقعیت تکفل والدین خود هستند والدین آنان، متقاضیان هستند.
 • انجام معاینات پزشکی و اثبات سلامت متقاضی و عدم بیماری لاعلاج
 • برای گرفتن شهروندی دومینیکا به شخصیت و عدم سوء پیشینه شما توجه بسیاری می شود.
 • متقاضی اصلی باید توانایی مالی خود را از طریق صورت حساب های بانکی و مراجع کارفرما اثبات کند.
 • یک روش سرمایه گذاری که به آن اطمینان دارید و توانایی مالی آن را دارید برگزینید.
 • اقدامات قانونی را مو به مو و دقیق اجرا کنید.

امکانات و مزایای حاصل از اخذ شهروندی دومینیکا

شهروندی دومینیکا یکی از گزینه های محبوب برای افرادی است که به دنبال تابعیت دوم و پاسپورت قدرتمند هستند. برخی از امکانات و مزایای این برنامه عبارتند از:
سفر بدون ویزا یا با ویزای ورودی به بیش از ۱۴۰ کشور جهان، از جمله کشورهای اتحادیه اروپا، انگلستان، هنگ کنگ، چین، سنگاپور و کره جنوبی.
سهولت در دریافت اقامت ۱۰ ساله در سه کشور آمریکا، کانادا و استرالیا.
امکان شامل شدن همسر، فرزندان، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ در درخواست شهروندی.
امکان تحصیل در بهترین مدارس و دانشگاه های مطرح دنیا.
امکان افتتاح حساب بانکی، تاسیس شرکت، انجام معاملات تجاری و استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در سطح بین المللی.
امکان بهره مندی از معافیت های مالیاتی بر ارث، هدیه و درآمد خارجی.
امکان اخذ شهروندی دوم بدون نیاز به حضور، اقامت، مدرک تحصیلی، مدرک زبان یا مصاحبه.
امکان انتقال تابعیت به نسل های آینده.

هزینه‌های مرتبط با درخواست شهروندی دومینیکا

هزینه های اخذ شهروندی دومینیکا به انتخاب شما بستگی دارد. هر کدام از انواع شهروندی های دومینیکا هزینه های خاص خود را دارند.

هزینه های مرتبط با کمک بشری – صندوق تنوع اقتصادی (EDF)

درخواست تکی متقاضی اصلی= ۱۰۰۰۰۰ دلار آمریکا
درخواست متقاضی اصلی همراه با همسر= ۱۵۰۰۰۰ دلار
درخواست متقاضی اصلی همراه با سه تابعیت دهنده=۱۷۵۰۰۰ دلار
هر تابعیت دهنده ۱۸ سال به بالا= ۵۰۰۰۰ دلار
وابستگان اضافی زیر ۱۸ سال= ۲۵۰۰۰ دلار

سرمایه گذاری در املاک

حداقل سرمایه گذاری =۲۰۰۰۰۰ دلار
هزینه های دولتی متقاضی اصلی=۲۵۰۰۰ دلار
هزینه های دولتی متقاضی اصلی و حداکثر سه فرد وابسته= ۳۵۰۰۰ دلار
هزینه های دولتی متقاضی اصلی و پنج نفر وابسته= ۵۰۰۰۰ دلار
هزینه های دولتی به ازای هر شخص وابسته اعتبار دار= ۲۵۰۰۰ دلار
به علاوه سرمایه ‌گذاری مورد نیاز، هزینه‌ های دیگری برای برنامه شهروندی دومینیکا وجود دارد که شامل هزینه‌ های حرفه ‌ای مرتبط با شهروندی، تصدیق اسناد در صورت لزوم، هزینه‌ های ارسال با پیک، و هزینه‌ های کوچک دیگر می ‌شود.

انواع شهروندی دومینیکا و تفاوت‌های آنها

برای اخذ شهروندی دومینیکا، شما می توانید از دو روش استفاده کنید:

کمک بلاعوض به دولت

در این روش، شما باید حداقل ۱۰۰ هزار دلار به صندوق دولت دومینیکا واریز کنید. این کمک مالی برای توسعه پروژه های اقتصادی و زیرساخت های کشور دومینیکا هزینه خواهد شد. این روش سریع تر و ارزان تر از روش دیگر است و به شما امکان می دهد در سایر فرصت های سرمایه گذاری در این کشور دستتان بازتر باشد.

سرمایه گذاری در املاک

در این روش، شما باید حداقل ۲۰۰ هزار دلار در املاک و مستغلات کشور دومینیکا سرمایه گذاری کنید. شما می توانید ملک خود را بعد از پنج سال بفروشید. این روش به شما امکان می دهد از سود سرمایه گذاری خود نیز بهره ببرید.

همچنین شما باید مصاحبه اجباری را با دولت دومینیکا انجام دهید. این مصاحبه برای بررسی و راستی آزمایی صحت مدارک و پیشینه شما است.

فرایند اخذ شهروندی دومینیکا و پاسپورت آن معمولا ۳ تا ۶ ماه طول می کشد. پس از پرداخت مبلغ نهایی به دولت دومینیکا، شما گواهی تابعیت، شناسنامه و پاسپورت خود را دریافت خواهید کرد.

دریافت شهروندی دومینیکا

پرسش‌های متداول درباره اخذ شهروندی دومینیکا

چقدر طول می کشد تا شهروندی دومینیکا صادر شود؟

به طور متوسط، فرایند اخذ شهروندی دومینیکا ۳ تا ۶ ماه طول می کشد . اما این مدت ممکن است بسته به شرایط و مدارک هر متقاضی متفاوت باشد. برای اطمینان از سرعت و صحت فرایند، بهتر است از خدمات مشاوران مجرب و معتبر استفاده کنید.

آيا من برای درج نام خود در گذرنامه دومینیکا، نسبت به تغیر نام خود الزامات و فرایندهای جدید لحاظ می شود؟

بله، اگر شما بخواهید نام خود را در پاسپورت این کشور تغییر دهید، باید مدارک و هزینه های مربوط به تغییر نام را ارائه دهید. برخی از مدارک مورد نیاز عبارتند از:
– سند تغییر نام با امضای متقاضی
– اصل گواهی تابعیت
– اصل شناسنامه یا گزیده ای از سابقه تولد
– فرم گذرنامه که به درستی تحت نام جدید امضا شده است
– قصد تغییر نام باید در سه روزنامه محلی در کشور مبدا و/یا کشور محل اقامت منتشر شود.
همچنین شما باید هزینه های دولتی را برای تغییر نام و صدور پاسپورت جدید پرداخت کنید. این هزینه ها ممکن است بسته به نوع تغییر نام و تعداد افراد وابسته متفاوت باشد.

چه کشور هایی شهروندی دومینیکا را به عنوان پاسپورت قابل اعتماد تشخیص میدهند؟

با شهروندی دومینیکا، شما می توانید بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی یا مجوز الکترونیکی سفر (ETA) به بیش از ۱۴۰ کشور جهان سفر کنید. این کشورها شامل کشورهای اتحادیه اروپا، انگلستان، هنگ کنگ، چین، سنگاپور، کره جنوبی، آرژانتین، برزیل، مکزیک، ترکیه، روسیه، ایران و بسیاری دیگر هستند.
این پاسپورت یکی از قدرتمند ترین پاسپورت های جهان است و در رتبه ۳۳ از بین ۱۹۹ کشور قرار دارد.

آیا سفر به کشور دومینیکا برای اخذ شهروندی دومینیکا ضروری است ؟

خیر. برای گرفتن شهروندی دومینیکا نیازی به حضور در این کشور نیست.

نماینده مجاز و رسمی برای اخذ شهروندی دومینیکا چه کسی است ؟

نماینده مجاز برای دریافت اقامت در دومینیکا، فردی است که از طرف دولت مجوز دارد تا درخواست شهروندی از طریق سرمایه‌ گذاری را نمایندگی و انجام دهد.

روند سرمایه گذاری برای گرفتن شهروندی دومینیکا در این کشور چگونه است ؟

یکی از اولین مراحل برای دریافت، ارسال درخواست شهروندی دومینیکا به واحد سرمایه‌گذاری (CBIU) است. در این فرآیند، متقاضیان می ‌توانند از طریق وکلای تایید شده توسط دولت دومینیکا درخواست خود را ارائه کنند.

اخبار و به‌روزرسانی‌ها در حوزه شهروندی دومینیکا

از تاریخ ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۲ قوانین جدید و سفت و سختی برای افراد مشتاق شهروندی دومینیکا اعمال شد. البته مبالغی که برای سرمایه گذاری به روش های (Donation) یا اهدا کمک غیر قابل استرداد یا سرمایه گذاری در پروژه های املاک و مستغلات در نظر گرفته شده بود تغییری نکردند.

افراد وابسته به متقاضی اصلی با قوانین جدید روبرو شدند که آنچنان نیز سخت نیست. در ادامه برخی از این قوانین را ذکر خواهیم کرد.

 • متقاضی اصلی اگر فرزند بین ۱۸_۳۰ سال دارد باید گواهی اشتغال به تحصیل از سوی مراکز معتبر علمی ارائه دهد.
 • متقاضی اصلی اگر دختر مجرد زیر ۲۵ سال دارد باید وی تحت حمایت کامل آن ها بوده و یا با متقاضی اصلی و یا همسر متقاضی اصلی زندگی کند‌.
 • متقاضی اصلی اگر فرزند ۱۸ سال و بالاتر دارد که از نظر جسم یا ذهن دچار مشکل است باید آن فرزند حتما با متقاضی اصلی یا همسرش زندگی کند‌.
 • متقاضی اصلی در صورت گرفتن شهروندی برای پدر و مادر خود باید به سن آن ها که ۶۵ سال به بالا است دقت کند‌. قبلا سن مجاز ۵۵ سال به بالا بوده است.

از تاریخ ۱۷ جولای ۲۰۲۳ قوانین جدیدی برای ایرانیان اعمال شد که قبل از اخذ شهروندی دومینیکا باید به آن توجه کنید. تغییرات قیمت شامل هزینه های چک امنیتی و پروسه اخذ پاسپورت می شود. هزینه ها به قرار زیر است:

 1. ۲۵۰۰۰ دلار هزینه چک امنیتی (Due Diligence) برای فرد متقاضی اصلی
 2. ۱۵۰۰۰ دلار هزینه چک امنیتی همسر فرد متقاضی
 3. ۱۵۰۰۰ دلار برای فرزند بالای ۱۶ سال
 4. ۱۰۰۰۰ دلار برای فرزندان ۱۲_۱۵ سال

نکته مهم دیگر این است که تا قبل از این تغییرات افراد بالای ۱۶ سال نیازی به مصاحبه نداشتند اما هم اکنون این افراد نیز باید برای مصاحبه طبق تشخیص دولت دومینیکا اقدام کنند.

علاوه بر این مبالغی که برای اخذ شهروندی دومینیکا در هر دو روش پرداخت می شود هیچ گونه افزایش قیمتی نداشتند و شما می توانید با همان مبلغ در کشور دومینیکا سرمایه گذاری خود را انجام دهید.

راهنمای استفاده از شهروندی دومینیکا در سفرها

شهروندی دومینیکا یکی از برنامه‌های معتبر و مقرون به صرفه برای اخذ پاسپورت دوم است. با این پاسپورت شما می ‌توانید به بیش از ۱۴۰ کشور بدون ویزا سفر کنید، از جمله کل اتحادیه اروپا، انگلیس، هنگ کنگ، چین، سنگاپور و کره جنوبی. همچنین شما می ‌توانید از معافیت ‌های مالیاتی، امکان شامل کردن اعضای خانواده، تابعیت بر اساس تبار برای نسل‌ های آینده، سهولت در دریافت اقامت و ویزای آمریکا، کانادا و استرالیا، و ثبت شرکت و توسعه کسب و کار در سطح بین المللی بهره مند شوید.

گرفتن شهروندی دومینیکا

دلایل متداول برای اخذ شهروندی دومینیکا

با توجه به نکات و اطلاعاتی که درباره شهروندی دومینیکا در این مطلب در اختیار شما عزیزان قرار دادیم حتما از مزایای این نوع پاسپورت مطلع شده اید. با این حال قصد داریم یک سری از دلایل متداول برای اخذ شهروندی دومینیکا که از سوی متقاضیان دریافت شده را در اختیار شما قرار دهیم.
هزینه های پایین
عدم تأکید بر داشتن مدرک زبان یا سابقه کاری یا یادگیری فرهنگ کشور مقصد
مدت زمان کوتاه بین ۳_۶ ماه برای دریافت شهروندی دومینیکا
عدم لزوم بر حضور حتمی در کشور دومینیکا حتی پس از گرفتن پاسپورت
ایجاد کردن شرایط سفر بدون ویزا یا گرفتن ویزای راحت تر
امکان سفر به بیش از ۱۴۰ کشور جهان
با دریافت شهروندی دومینیکا شرایط مهاجرت به کشورهای حوزه کارائیب نیز راحت تر خواهد شد.

جمع بندی و حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی در رابطه با شهروندی دومینیکا و روش های اخذ و دریافت آن به شما ارائه کنیم که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد و اگر باز هم سوالی در این زمینه داشتید میتوانید از طریق راه های زیر با ما در تماس باشید:

۰۲۱-۲۶۸۷۶۰۵۳

۰۹۱۲۲۴۹۸۰۹۰

۰۹۱۲۸۰۶۵۷۷۱

info@isatisstar.com