دومینیکا

دومینیکا در کجاست

کشور دومینیکا روی نقشه در کجا قرار دارد؟

کشور جزیره ای دومینیکا در دریای کارائیب، منشا آتشفشانی دارد. مساحت کل آن 750 کیلومتر مربع (290 مایل مربع) است. همانطور که در نقشه فیزیکی دومینیکا مشاهده می شود، زمین آن بیشتر کوهستانی است. چشم انداز نیز تقریباً به طور کامل توسط جنگل های بارانی پوشیده شده است. در سراسر جزیره، از شمال به جنوب و از شرق به غرب، دامنه ها و دره های آتشفشانی بر چشم انداز غالب است که به این دلایل و مزایای دیگر این کشور, درخواست پاسپورت دومینیکا روز به روز در حال افزایش است.

در جنوب، پارک ملی مورن ترویس پیتونز، سه قله آتشفشانی را در خود جای داده است. “دره ی ویرانی” پارک، منطقه ای از حوضچه های گل جوشان و آبفشان های کوچک است. دریاچه جوشان که در آنجا قرار دارد، دومین چشمه آب گرم جهان است.  طبق سوابق تاریخی دومینیکا یکی از پر باران ترین سرزمین های زمین است و آب جاری صدها نهر، ده ها رودخانه و تعداد انگشت شماری از دریاچه های کوچک دهانه را تشکیل می دهد. 

کشور دومینیکا در کجا قرار دارد؟

دومینیکا، یک کشور بسیار زیبا و شگفت­انگیز در حوزه کارائیب است. پایتخت این کشور شهر روسو است که در ضلع غربی جزیره واقع شده است. این کشور از نظر جغرافیایی به عنوان بخشی از جزایر بادگیر در مجمع‌الجزایر آنتیل­های کوچک در دریای کارائیب واقع شده است. لازم به ذکر است که این جزیره از شمال شرقی در نزدیکی گوادلوپ و از جنوب شرقی در نزدیکی مارتینیک واقع شده است. مساحت این کشور 750 کیلومترمربع (290 مایل مربع) است و مرتفع­ترین ناحیه در کشور دومینیکا، مورن دیابلوتین است که در ارتفاع 1،447 متر (4747 فوت) قرار دارد. همچنین جمعیت این کشور حدود 80 هزار نفر است. جالب است بدانید که این جزیره از آب‌وهوای گرم استوایی برخوردار است و سواحل شن و ماسه آتشفشانی زرد و سیاه، جنگل‌های بکر، آبشارهای زیبا و دریاچه‌های کوچک متعدد، گردشگران را جذب این طبیعت فوق‌العاده و چشم­نواز می­کند.

نقشه شهرهای دومینیکا

نقشه شهرهای دومینیکا

دومینیکا (به طور رسمی، مشترک المنافع دومینیکا) به 10 محله تقسیم می شود. به ترتیب حروف الفبا، محله ها عبارتند از: سنت اندرو، سنت دیوید، سنت جورج، سنت جان، سنت جوزف، سنت لوک، سنت مارک، سنت پاتریک، سنت پل و سنت پیتر. روزو که در ساحل جنوب غربی کشور جزیره در دهانه رودخانه روزو قرار دارد، پایتخت، بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر دومینیکا است. همچنین مرکز مهم بندری، اداری، تجاری و اقتصادی کشور محسوب می شود.

دومینیکا کجاست؟

نقشه دومینیکا

دومینیکا کشوری جزیره ای در مجمع الجزایر آنتیل کوچک است که در جنوب شرقی دریای کارائیب واقع شده است. در نیمکره شمالی و غربی زمین قرار دارد. دومینیکا بین گوادلوپ و ماری-گالانته در شمال و مارتینیک در جنوب واقع شده است.

نقشه کلی دومینیکا

نقشه کلی دومینیکا

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به معرفی کشور دومینیکا کجاست بپردازیم. با این اطلاعات جامع و مفید درباره دومینیکا احتمالاً کمی درباره موقعیت‌های تجاری و بیزینسی این کشور برای یک سرمایه‌گذاری موفق و سودمند کنجکاو شدید و قصد دارید اطلاعات بیشتری داشته باشید تا از انتخابتان کاملاً مطمئن شوید. همچنین از لحاظ مالی هم باید به موقعیت دومینیکا به‌عنوان یک کشور محبوب برای سرمایه‌گذاران اشاره کرد. با حضور بزرگ‌ترین تجار و شرکت‌ها در این جزیره شما می‌توانید به سود مناسبی از سرمایه‌گذاری‌تان برسید که می­تواند تضمین آینده خود و فرزندانتان باشد. لازم به ذکر است که کشور دومینیکا در سال ۲۰۲۲ برای ششمین بار به‌عنوان مطمئن‌ترین کشور برای دریافت شهروندی اقتصادی انتخاب شد که در کنار آن باید به سخت‌گیری دولت در امر اعطای پاسپورت هم اشاره کرد. بدین جهت، دولت این کشور برای حفظ امنیت مردم و حفظ اعتبار پاسپورتش حاضر به اعطای پاسپورت به هر قیمتی نبوده و تمام مسیر سرمایه‌گذاری و صدور پاسپورت را با کمک ایجنت‌ها و نمایندگان رسمی‌اش با دقت بسیار بالایی دنبال می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *